Young BPW buluşmasında Türkiye'yi Adana temsil etti

Young BPW buluşmasında Türkiye'yi Adana temsil etti

15 ülkeden temsilcinin katıldığı ve 2 gün süren zirveye, BPW Dünya Başkanı Dr. Yasmin Darwich, Dünya Başkan Yardımcısı Dr. Arzu Özyol, Young BPW Koordinatörleri Nellina Basile ve Tuulikki Juusela katıldı.
Zirvede genç Young BPW üyelerine liderlik eğitimi verildi. Genç üyeler, zirvede aldıkları eğitimi, ülkelerindeki Young BPW üyeleriyle paylaşacak. BPW Adana Kulübü Başkanı Mimar Ayça Katlav, amaçlarının lider kadınlar için yol haritası çizmek olduğunu söyledi. 

Türkiye'nin Adana'dan temsil edilmesinin önemli olduğunu belirten Katlav, "Adana'dan genç bir arkadaşımızın ülke dışında bizleri temsil etmesi, Türkiye'nin adının böyle bir çalışmanın içerisinde olması Adana BPW Kulübü olarak bizleri çok onurlandırdı. Bir STK olarak uluslararası arenada da ülkemizi temsil edebilme onurunu yaşıyoruz" dedi.

Zirveye katılan Asena Sözlü ise, "Türkiye ve Adanayı uluslararası platformda temsil etmek gurur verici. BPW, genç üyelere yönelik eğitimleri ve uluslararası etkileşim ağı ile girişimci ve girişimci adaylarına gelişme ve ilerleme fırsatı sunuyor. Türkiye'de de giderek güçlenen federasyon, gelecekte kadının iş hayatındaki yükselişini garanti eder nitelikte" dedi.