Vatandaşlar Fotoğraflıyor Büyükşehir Sorunu Çözüyor

Vatandaşlar Fotoğraflıyor Büyükşehir Sorunu Çözüyor
Teknolojik altyapısı ile Türkiye'nin en önde gelen kamu kurumlarından biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği iPhone ve android akıllı telefon uygulamaları vatandaşların belediye ile ilgili bir çok işleminde kolaylık sağlıyor.

Bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi tarafından Apple App Store ve Google Play Store’dan indirilen uygulama ile Denizlililerin, Büyükşehir Belediyesi'nin bir çok uygulamasına erişim imkanına kavuştuğu belirtildi.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından hem ihtiyaçlara daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale etmek hem de vatandaşların kente sahip çıkma bilincini geliştirmek için geçen yıl başlattığı Görüntüle Gönder uygulamasına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, Bilgi Hizmetleri başlığı içerisinde bulunan uygulama ile vatandaşların Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde rastladıkları aksaklıkları cep telefonları ile fotoğrafladıktan sonra söz konusu sisteme gönderebildiklerini ifade edildi. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği akıllı telefon uygulaması ile vatandaşların, haberler, duyurular ve ihale ilanları, borç sorgulama, nöbetçi eczaneler, şehir kameraları, otobüs minibüs güzergah ve saatleri, defnedilen cenazeler, mezar bilgisi arama, belediye meclis kararları, pazar yerleri gün ve saatleri, atık toplama programı, arsa rayiç bedelleri, Denizli'deki son depremler ve belge rehberine ulaşabildikleri açıklandı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hizmetlerin üst seviyeye çıkmasında bilgi ve teknoloji yatırımlarının büyük önem taşıdığını belirterek, Bugün Büyükşehir Belediyesi, çöpten elektrik üretebiliyor.

Alt ve üst yapıda teknolojiyi en üst seviyede kullanarak, standartların üzerine çıktık.

Büyükşehir Belediyesi, bunun gibi bir çok konuda bilgi ve teknolojiyi yakından takip ederek şartlarını çok ileriye taşıdı dedi.

Artık dünyadaki en önemli değerin bilgi olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, Bugüne kadar halkımızın hayatını kolaylaştıracak, onları rahat ve mutlu edecek her türlü gelişmenin takipçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz diye konuştu.