Sorunsuz ve Hızlı Genital Estetik

Sorunsuz ve Hızlı Genital Estetik

 

Kürtaj, rahim içinin tamamen temizlenmesi ve istenmeyen gebeliğin sonlandırılması işlemidir. Tabii ki bu işlem birçok klinik ve hastane tarafından güvenle yapılmaktadır. Ancak kürtaj olmadan evvel kadınların doğru bir karar vermeleri ve son kararlarını alarak hastanelere başvurmaları önerilmektedir. Bu arada uzman klinik ve muayenehanelerde de kürtaj işleminin gayet basit biçimde tamamlandığını söylemek mümkündür. On haftalıktan daha az süren gebeliklerin sonlandırılması yasal sınırlar çerçevesinde kabul edilen kürtaj, bu sürenin ardından hiçbir kişiye yapılamamaktadır. Dolayısıyla kürtaj Konya ‘da yaptıracak kişilerin 10 haftadan daha az süreyle hamile olmaları şarttır.

Genital Estetik Nasıl Yapılır

Kürtaj yeni gelişmiş teknikler ile kısa sürede yapılmaktadır. Daha önce kullanılan ve steril olmayan metotlar artık uygulanmamakta, vakumlu kürtaj ya da hastaya özel pipetler yardımıyla gerçekleştirilen kürtaj uygulanmaktadır. Doktor ile görüşen ve muayene olan hastanın tetkikleri yapılmakta ve akabinde 15 dakika içerisinde kürtaj gerçekleşmektedir. Son derece basit bir işlem olarak nitelendirilebilen bu uygulamanın yeni dönemde ağrısız ve acısız olduğundan da bahsetmek mümkündür.

Genital Estetik Sırasında Ağrı Oluşur mu

Genellikle kürtaj Konya ya da diğer illerde yaptıracak olan kişiler ağrı duymaktan korkmaktadırlar. Çünkü eski kürtaj işlemlerinde hastaların bir haftaya kadar ağrı ve acı duydukları bilinmekteydi. Ancak yeni metotlar ve verilen ilaçlar sayesinde bu tür bir problemin ortaya çıkma şansı azalmıştır. Haliyle hastalar aynı gün taburcu olmakta ve gündelik hayatlarına hemen dönebilmektedirler. Yalnızca doktorun vermiş olduğu ilaçların düzenli olarak kullanılması ve önerilere uyulması gerekmektedir. Bu hususlara dikkat edilmesi durumunda problem oluşmayacağını da ifade etmek doğru olacaktır.

Genital Estetik İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği üzere kürtaj, rahmin temizlenmesi ve gebeliğin sonlandırılması işlemidir. Dolayısıyla işlemin hemen ardından enfeksiyon oluşmaması için doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli biçimde kullanılmalıdır. Verilen antibiyotik özellikle atlanmamalı, gün be gün uygulanmalıdır. Bununla birlikte kürtaj işleminden sonra en az iki hafta denize ya da havuza girmemek gerekmektedir. Su içerisindeki mikropların vajinadan içeriye girmemesi adına bu noktaya önem verilmesi de esastır. Yine iki haftalık süreçte vajinal duş gibi uygulamalardan da kaçınılması beklenmektedir.

Kürtajdan sonra en az üç hafta cinsel ilişki yaşanmaması şarttır. Cinsel faaliyetler enfeksiyon riskini arttırabileceği gibi iyileşmeyi de geciktirebilmektedir. Dolayısıyla kürtaj Konya ‘da yaptıracak kişilerin bu hususlara kesin olarak dikkat etmeleri gerekmektedir. Yine bölgenin tahriş edilmemesi ve doğal yapısında iyileşmesini sağlamak da önemli hususlar arasındadır.

Genital Estetik Hamile Kalmaya Engel Midir?

Genellikle birçok insan kürtaj işleminden sonra hamile kalınamayacağını düşünmektedir. Çünkü çevredeki kötü örnekler ve yaşanılan problemler bu düşüncelere sebep olmaktadır. Ancak doğru bir teknik ile gerçekleştirilen kürtaj işleminde bu tür bir komplikasyonun olma şansı neredeyse hiç yoktur. Dolayısıyla kürtajdan birkaç hafta sonra hamile kalmak ve doğum yapmak mümkündür. Tabii ki bu süreçte doktorla irtibata geçmek ve önerilerini dinlemek de hastalar adına isabetli olacaktır.

Kürtaj doğru teknikler ve uzman bir doktor eliyle yapıldığı zaman herhangi bir sorun ortaya çıkmamakla birlikte doğurganlığa da zarar gelmemektedir. Bundan ötürü 10 haftadan az gebeliklerin sonlandırılmasında bir problem yoktur. Evli olanlar eşlerinin izni ile, evli olmayanlar ise kendi inisiyatifleriyle kürtaj yaptırabilmektedirler. Bu işlem ile alakalı bütün soruların yanıtı ve ayrıntılar https://www.uzayyildirim.com sitesinde yer almaktadır. Siz de buradan göz atarak kürtaj hakkında bilmek istediğiniz bütün her şeyi kısa zamanda öğrenebilirsiniz.