Sepetli vinçlerde iş güvenliği

Sepetli vinçlerde iş güvenliği
Vinçler ve sepetli vinçler gibi ağır iş makinalarının kullanımında ciddi güvenlik önlemleri alınmaktadır. En küçük bir dikkatsizliğin felaketlere sebep olduğu durumların yaşanmaması için sepetli vinç kiralama firmaları büyük özen göstermektedir. Sepetli vinçlerde ciddi iş güvenliği ve önlemler almaktadırlar. Vinç operatörlerinin can güvenliği iş sağlığı ve güvenliği konusunda yasal olarak uygulanması gereken kurallar vardır. Sepetli vinç kiralama firmaları bu kuralları yüzde yüz uygulamak zorundadır. Bu kurallar, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile belirlenmiştir. Operatörler, aldıkları eğitimin yanı sıra birçok mesleki kurs ve seminerlerle kuralları öğrenirler ve çalışırken uygularlar. Sepetli vinç kiralama firmasına başvurduğunuzda mutlaka operatörlerin belgeleri ve eğitimlerinin verilip verilmediğini sorgulamalısınız.

Sepetli vinç kiralama firmalarındaki sepetli vinçlerin, üretici firma tarafından belirlenen aralıklarla bakım ve onarımları yapılmaktadır. Bu bakımlar aylık veya günlük olarak belirlenir. Sepetli vinçlerin kontrolleri de düzenli olarak yapılır. Sepetli vinç kiralama firmalarının bakımı aksattığı takdirde çok büyük sorunlar ortaya çıkmakta, vincin devrilmesi sonucunda ciddi mal ve can kaybı yaşanmaktadır. Örneğin küçük bir yağ sızıntısı bile mekanik aksamı bozarak düzgün çalışmasını engelleyerek büyük arızalara yol açmaktadır. Büyük iş makinaların genellikle hepsinde periyodik aralıklarla bakım ve onarım işleri yapılmaktadır. Sepetli vinç kiralama hizmeti veren firmalarda günlük ve aylık olarak yapılan bu bakım işleri bir makine mühendisinin gözetiminde vinç operatörü ve uzman teknik personellerle birlikte yapılır. Her bakım ve onarım işi bakımı yapılan makinanın modeli ve bakım tarihleri ile birlikte kayıt altına alınarak saklanır. Bu olası arızalarda kolaylık sağlamaktadır.

Sepetli vinç kiralama hizmeti veren tüm firmalara ciddi yatırımlar yapan ve bu yatırımları müşteri memnuniyeti doğrultusunda veren firmalardır. Öncelik can güvenliği, mal kaybının önlenmesi ve müşterinin talebi doğrultusunda hizmet vermektir. Siz de bir sepetli vinç kiralama hizmeti almak istiyorsanız, internet üzerinden size ve bütçenize en uygun firmayı seçerek sepetli iş makinası kiralayabilirsiniz. Sepetli vinç kiralama hizmetleri tüm illerde büyük ve geniş kapsamlı tesislerde uzman kadroları ile vatandaşlara hizmet vermektedir.