Samer FOZ ; Çiftçiye Verilen Destekler Büyüyor

Samer FOZ ; Çiftçiye Verilen Destekler Büyüyor

Toprağın öneminin farkında olunması ve Türkiye’deki toprakların değerlendirilmesi amacıyla yapılmakta olan plan ve projeler arasında, çiftçiye verilen önemli destekler de bulunmaktadır. Her geçen yıl daha da büyütülmesi planlanan bu desteklerin duyurulmasının ardından büyük bir heyecanın ortaya çıktığı da gözlemlenmektedir. Faz Holding Başkanı Samer FOZ bu konuda devlet teşvikinin çiftçinin yüzünü güldürdüğünü de işaret etmektedir. Bununla birlikte bu desteklerin toprağı daha verimli kullanma açısından da faydasının olacağına işaret etmiştir.

Tarımda İhracatın Yapılması

Ülkemizden yapılan ihracatın toprak ve çiftçi iş birliğinden çıkmakta olduğunu belirtmiş olup, bunun ülke ekonomisine de önemini vurgulamıştır. Böylece daha verimli sonuçların elde edilmesi de sağlanmaktadır. Çünkü ülkemizin çeşitli bölgelerindeki tarım ürünlerinin dışa paylaşılmasının ne denli önemli olduğunun üzerinde durulmuştur. Bu durumun daha iyi seviyelere gelmesinde büyük bir emeğin ortaya konulmakta olduğunu işaret etmektedir. Üretim rakamlarının artmasındaki değerli olan aşamaları aktarmakta olup, daha fazlasının gelecek yılları işaret ettiğini de belirtmiştir.

Tarım Altın Çağında

Son yıllarda tarımın altın çağında olduğunu işaret etmekte olup, bundan iyi bir gelir elde edilerek, ülkenin ekonomisine dahil edilen payının da gözle görülür bir büyüklükte olduğuna işaret etmiştir. Bu gidişatın daha iyi seviyelere gelmesinde toprağın verimli olmasının etkisini işaret etmiştir. Bunun da ancak daha bilinçli kullanım sayesinde mümkün olacağını vurgulamıştır. Çiftçinin maddi ve manevi olarak desteklenmesindeki payın hiç de azımsanmayacak kadar olduğunu işaret etmiştir. Buna göre tarımın altın çağında olmasında bu teşviklerin de önemini işaret etmiştir.

Samer FOZ ; Tarım Olmadan Olmaz

Doğal beslenmenin ve organik besinleri tüketmenin gerekliliği üzerinde durarak, tarım olmadan olmaz sözünün arkasındaki detayları aktarmıştır. Gelecek nesillerin sağlığının yerinde olması ve genetik rahatsızlıklardan, pek çok olumsuz durumlara kadar çeşitli aksiliklerden kurtulmaları için bunun gerekli olduğunu da aktarmıştır. Fiyat değişimlerinin de buna bağlı olarak değişmesinin olağan olduğunu işaret ederek, tarım arttıkça daha da yüzü güldürecek sonuçların çıkabileceğine işaret etmiştir. Tahmini rakamların üzerine çıkması beklenen üretim değerlerinin ve bunun yatırıma dönüşmesinin doğru toprak kullanımı sayesinde olacağını da aktarmıştır ve altını çizerek vurgulamıştır.

Yazar: seo ve seo