Sağlık için yürüdüler

Sağlık için yürüdüler

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Yıldırım Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen "sağlıklı beslenme ve hareketli hayat yürüyüşü" ilgi gördü. Yağmur altında yapılan yürüyüşe Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Halk Sağlığı Müdürü Özcan Akan ve vatandaşlar katıldı. Yıldırım Belediyesi önünden başlayan yürüyüş bayrak alanında son buldu. 

Sağlık için yürüdüklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hareketli yaşamak ve obeziteyle mücadele için vatandaşları yürüyüşe davet ediyoruz. Son yıllarda ülkeler obeziteyle mücadele için kaynak harcıyor. Biz de buna dikkat çekmek için yürüdük. Kadınlar kendi aralarında pasta börek günleri yapıyor. Biz onlara diyoruz ki, bir birinizi yürümeye davet edin. Yürüyüş sağlıklı yaşamananın şartıdır. Hepimiz birer anne ve babayız.

Bizim sorumlu olduğumuz insanlar var. Sorumluluğumuze yerine getirebilmemiz için sağlıklı olmalıyız. Sorumlu olduğumuz insanları ve çevremizi seviyorsak sağlıklı olmamız lazım” dedi.
Halk Sağlığı Müdürü Özcan Akan ise, “Toplumda görülme sıklığı hızla artan hipertansiyon, kalp, damar hastalıkları obezite ve diyabet gibi kronik hastalıkların altında büyük oranda kötü beslenme ve hareketsizlik yatmaktadır. Bugün burada yapılan yürüyüşü, hareketli hayatın sağlığımız üzerine olumlu etkilerine dikkat çekmek için yaptık. Düzenli hareket, çocukların ve gençlerin sağlıklı büyümesini, yetişkinlerin sağlıklı kalmasını temin eder" şeklinde konuştu. 

BURAK TÜRKER