Okumayı Kolaylaştırıcı Kitaplar

Okumayı Kolaylaştırıcı Kitaplar

 

Hangimiz çocuğumuzun sular seller gibi okumasını istemeyiz ki? Yeni okuma yazma öğrenen çocukların harfleri hızla birleştirmesi ve okuma hızlarını artırabilmeleri için hız teknikleri okuma kitaplarında ele alınmıştır. Okumaya yardımcı olacak farklı teknikler ile hazırlanmış olan bu kitaplar sayesinde çocuğunuz hız kazanırken ayrıca okuduğunu da anlama yetisi kazanacaktır.

Hızlı Okuma Setleri

Özellikle ilkokul 1.sınıf çocuklar için tercih edilecek olan okuma kitapları onlara çok şey katacak. Uzmanlar tarafından hazırlanan bu kitaplar çocukların okuma hızlarını artırırken aynı zamanda okuma alışkanlığı kazanmalarına da yardımcı olacak.

Okumakta zorlanan çocuklar genelde hemen pes ederler. Ayrıca okumak onlara sıkıcı bir eylem gibi gelir. Özellikle hem harflerin telaffuzu hem de birleştirilmesi sürecini zor geçiren çocuklar hem zor okur hem de okuduklarından herhangi bir şey anlamaz.

Ayrıca yapılan sınavların çocukların okuma ve kavram düzeylerini öçlüğü görülür. Çocuklara okumayı sevdirmek amacı ile hazırlanan kolay ve hızlı okuma setleri bu süreçte en büyük yardımcınız olacak. https://www.okuldestek.com/okuma-kitaplari bağlantısı üzerinden kitapları satın alabilirsiniz.