Oğuzhan Özyakup Yedek Kulübesine Çekildi

 Oğuzhan Özyakup Yedek Kulübesine Çekildi

Oğuzhan’ın hızlı oyunda artık eskisi gibi bir katkı sağlayamadığı düşünüldüğü için taraftar yönünden de yönetim açısından da bazı tepkilerle karşı karşıya kaldığı görülüyordu. Teknik direktör Şenol Güneş tarafından kulübeye çekilip, hamle oyuncusu olarak kullanılmaya başlandı. Özellikle Jeremain Lens, Medel ve Negredo gibi isimlerin takımla birlikte oynamaya alışabilmesi, Talisca’nın formunun yerine gelebilmesi için özel olarak antrenmanlar yapılmaya devam ediliyor.

İçerisinde bulunulan dönemde attığı gol sayısında düşüş görülen Talisca, ligde 8 veya 10 numara görevinde, Oğuzhan’ın yaptıklarını yapmaya çalışıyor. Bunları yapmaya çalışırken ise geçen yıl yaptığı gibi uzaktan gol atmaktan vazgeçtiği için sonuçları sadece özel durumlarda etkileyebiliyor.

Taraftar Hocaya Tepki Göstermiyor

Beşiktaş taraftarlarının Şenol Güneş’in adaletli olup olmadığıyla ilgili yapmış oldukları yorumlar, hocanın yaptığı antrenmanlarda elde ettiği sonuçları önemsemediğinin düşünülmesine neden olabiliyor. Manisaspor ile oynanan maçta son derece başarılı bir performans sergileyen oyuncuların da hocaya uygun bir şekilde taktiğe göre hareket etmesi, özellikle olumlu sonuçlar alınmasını sağlıyor. Tepki görülmemesinin temel nedeni olan Lens gibi oyuncuların gayret göstermesine rağmen ilk 11’de yer almaması, oyunun genel yapısının doğrudan etkilenmesine ve taktiğin değişmesine neden oluyor.

Oğuzhan Ağır Antrenmanlar Yapmaya Başladı

Özellikle gelişimini durdurduğu ve geriye doğru gitmeye başladığı düşünülen futbolculardan bir tanesi olması nedeniyle çok fazla dikkat çeken Oğuzhan bir süre sadece antrenmanlara odaklandı. Oğuzhan Özyakup ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar sayesinde özellikle de günümüzde ağır antrenmanların olumlu sonuçların alınmasını sağlayabildiği görülebiliyor. Antrenmanların sayısının artması, oyuncunun taktik antrenmanlarına takımla birlikte çıkması, yedek olarak da karşılaşmalarda yer alma ihtimalini ortaya çıkarıyor.

Oynadığı her müsabakada başarılı sonuçların alınabilmesini sağlayabilecek şekilde ara paslar çıkaran, hücum yönünde baskın bir karakter ortaya koyan futbolcu fizik olarak yeterli görülmüyor. Bu nedenle çok fazla eleştirilen futbolcular arasında bulunan Oğuzhan, bir miktar daha kilo alması ve koşu mesafesini artırması için teşvik ediliyor. Futbol dünyasındaki en güncel haberleri ve en yüksek oranları trbet ve matrixbet sitelerinde bulabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.