Muadil Şerit Kartuşlar

 Muadil Şerit Kartuşlar

MUADİL KARTUŞ NEDİR

 

            Muadil toner adıyla da bilinen yan sanayi ürünü olarak piyasaya sunulmuş yazıcı toner kartuşlarıdır. Denklik, eşitlik, anlamını taşıyan muadil kelimesi ile oluşturulan bu terim İngilizcedeki ismi "new compatible" yani ilk üretime uyumlu anlamını taşır. Fiyat açısından müşteriyi memnun eden bu kartuşlar kalitelerine göre ve üreteceği baskı miktarlarına göre fiyatları farklılık gösterir. Yazıcı toner muadil kartuş ları orijinal tonerle ile aynı yapıya sahiptirler. Bu yazıcı şeritleri genellikle Çin Halk Cumhuriyeti’nde üretilirler. Çin malı kartuş olarak da bilinirler ve ÇHC’ den ithal edilirler.

 

 MUADİL KARTUŞLAR GÜVENİLİR Mİ

 

            Orjnallerinin üreticisi dışında olan firmalarca üretilen muadil kartuşlar markasız olarak ithal edilmektedirler. Orjinal kartuşlar ile olan fiyat farkı müşteri memnuniyeti sunarken satılan ürünler her zaman kalite kontrolü sonrası satılan ve kullanım kolaylığına sahip kartuşlardır. Yazıcılardaki bitmek bilmeyen toner sıkıntısı nedeniyle pahalı olan orijinal ürünleri almak yerine muadili olan ve kullanım kolaylığı ile orjinale yakın kalitesi olan muadil şerit kartuşlar son zamanlarda müşterinin tercihi olmuştur.

 

 HER MUADİL KARTUŞ ALINIR MI

 

            Kartuşların üzerinde yer alan yaylı mekanizmaların daha fazla kullanılarak üretilmesi ile birden fazla ürüne eşdeğer olarak çalışabilme potansiyeline sahip toner kartuşu imal edilebilir. Bu ürünler içerisinde yazıcıya zor yerleştirilebilen vardır buna dikkat etmek gerekir. Muadil kartuşların orjinal kartuşlar ile arasında sadece %5’lik bir baskı kaybı söz konusudur. Muadil tonerler dolum yapılan tonerlerden farklıdır, sıfır ürünlerdir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir.

teknosarf.com.tr