MHP'nin ilk mitingi o ilde!

MHP'nin ilk mitingi o ilde!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı'nın ardından yazılı açıklama yaptı. MHP'nin 17 Kasım 2014 tarihinden bu yana 11. Olağan Kurultay sürecini yaşadığını belirten Yalçın, bu çerçevede il ve ilçe teşkilatları kongreleri yapılmakta olup, Şubat ayı sonuna kadar bütün kongrelerin tamamlanacağını söyledi. İl ve ilçe kongrelerinin ardından 11. Olağan Büyük Kongre’nin 21 Mart 2015 Cumartesi günü gerçekleştirilmesinin MYK toplantısında karara bağlandığını ifade eden Yalçın, "Kurultayımız, anılan tarihte Ankara’da Arena Spor Salonu’nda yapılacaktır. Ankara Arena’da Büyük Kongre’ye ilişkin hazırlık çalışmaları ise 1 Mart 2015 günü yapılacak il başkanları toplantısıyla başlatılacaktır. Diğer taraftan bugün yapmış olduğumuz MYK toplantımızda partimizin ‘bütün seçim çevrelerinde seçime girmesi’ ve milletvekili adaylarının tespitinin ‘merkez yoklamasıyla’ yapılması karar altına alınmıştır. MHP, milletvekili aday adaylık başvuru ücretlerini de tespit etmiştir. Engellilerden aday adaylığı başvuru ücreti talep edilmeyecektir" dedi.

"Erkek kadın ayrımı yapılmaksızın milletvekili aday adaylığı başvuru ücreti 2 bin Türk Lirası olarak tespit edilmiştir" diyen Yalçın şöyle devam etti:

"Bunun yanı sıra MHP’nin seçimlere yönelik propaganda ve tanıtım faaliyetlerine de hız verilmiştir. Partimizin kimliğini ve siyasi konumunu yansıtacak olan seçim konseptine ilişkin seçim müziği ve sloganlardan afiş ve billboard tasarımına kadar bütün detaylarla ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. Önümüzdeki günlerde partimizin seçim konsepti hakkında kamuoyuna detaylı bilgi sunulacaktır. Partimizin en önemli propaganda vasıtalarından biri, önceki seçim dönemlerinde olduğu gibi açık hava toplantıları olacaktır. Bu çerçevede seçimlere kadar bazı illerimizi kapsayan bir dizi temalı miting yapılması planlanmaktadır. Temalı mitinglerle ilgili ayrıntılar da daha sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır. ‘Nefesimiz Ensenizde Olacak’ şeklindeki ilk temalı mitingimiz, önümüzdeki Pazar günü yani 8 Şubat’ta Kırşehir’de yapılacaktır. ‘Nefesimiz Ensenizde Olacak’ temasının seçilme sebebi, seçim meydanlarına inerek anayasal görevini istismar ve ihlal eden Tayyip Erdoğan’a yerinde cevap vermek içindir. Sahip olduğu devlet imkânlarını kullanarak bütün açıklarını kapatan, bütün yolsuzluk ve hırsızlık delillerini karartan, bütün hukuksuzlukları yalan ve iftira perdesiyle örten, ‘yeni Türkiye’ yaveleriyle Cumhuriyet yerine dikta rejimi kurmaya çabalayan, eyalet sistemi getirme bahanesiyle topraklarımızın bir kısmını bölücü terör örgütüne bırakarak milletimize ihanet kuyuları açan iktidar partisinin ensesinde boza pişireceğimizi duyurmak içindir."