Memorial Ankara Hastanesi 1'inci yaşını kutladı

Memorial Ankara Hastanesi 1'inci yaşını kutladı

En önemli anlayışımız çok kaliteli doktor alt yapımız, Ankara’da bulunmayan pek çok teknolojik alt yapıyı barındırıyor olmamız, hastamızı ön plana koyan, hastanın değerli olduğunu hissettiren bir hizmet anlayışımız. Bu sayede fark yarattığımız ve Ankaralıların bunun farkında olduğunu düşünüyoruz” dedi. 

Ankara’nın en büyük özel hastanelerinden biri olan Memorial Ankara Hastanesi, 1’inci yaşını basın mensupları ile birlikte kutladı. Hilton Otel’de düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile bir araya gelen Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç ve Memorial Ankara Hastanesi Direktörü Dr. Levent Atay, 1 yıl içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları ve yeni yatırımları paylaştı. Memorial Ankara Hastanesi’nin birinci yılından memnun olduklarını ifade eden Genç, “Biz diğerlerinden daha farklı bir hizmet sunmaya çalışıyoruz. En önemli anlayışımız çok kaliteli doktor alt yapımız, Ankara’da bulunmayan pek çok teknolojik alt yapıyı barındırıyor olmamız, hastamızı ön plana koyan, hastanın değerli olduğunu hissettiren bir hizmet anlayışımız.

Bu sayede fark yarattığımız ve Ankaralıların bunun farkında olduğunu düşünüyoruz. Memorial bir dünya markası, dünyanın birçok yerinden hasta kabul ediyoruz. Geçen yıl 92 farklı ülkeden 28 bin yabancı hastaya hizmet verdik. Ankara hastanemizde de yabancılara hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Memorial Ankara Hastanesi Direktörü Dr. Levent Atay, 1 yılda 53 bin ayakta, 9 bin 200 yatan hastaya sağlık hizmeti sunulduğu, 2 bin 50 ameliyat ve bin anjiyo işlemi gerçekleştirdiklerini belirterek, 2014 yılında Tüp Bebek Merkezi, Kemik İliği Nakli, Lazer Lipoliz, Karbondioksit Lazer ve Kardiyolojik Elektro Fizyolojik sistemlerinin hayata geçirildiğini kaydetti. Atay, Memorial Ankara Hastanesi olarak 2014 yılında 17 milyon TL yatırım yapıldığını söyleyerek, 2015 yılında yapılacak yatırımları şöyle sıraladı:

“2015 yılı yatırımları 20 milyon TL civarında olacak. Kemik iliğini nakil ünitesini medikal alt yapısını yapıyoruz. Bir ay içerisinde açmayı planlıyoruz. Radyasyon Onkoloji alanı var. Dermatolojik lazer alt yapısını devam ettireceğiz. Toplam yatırım tutarımız açılışımızdan itibaren 65 milyon dolarlık bir yatırım olacak.”
Konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını cevaplan Genç, “Sağlık turizmi nedeniyle hangi ülkelerden gelen hastalar var?” sorusu üzerine, “Ankara sağlık turizmi merkezi olmaya çalışıyor. Bize Irak, Azerbaycan, Libya ve Rusya’dan gelen hastalarımız var. İlk dört ülkemiz bunlar. Her türlü tedaviye geliyorlar, kanser tedavisine de geliyorlar muayene olmaya da geliyorlar. Bizim bu işlerle uğraşan yaklaşık 75 kişilik ekibimiz var. 20 tane tercümanımız var. 15 tane dil konuşuyoruz, o insanlara kendi evinde gibi hissettirmeye çalışıyoruz” cevabını verdi.
Genç, organ bağışının önemine dikkat çekerek, “Türkiye’de önderlik ettiğimiz bazı alanlar var, karaciğer nakli, böbrek nakli, kemik iliği nakli ve tüp bebek konusunda Türkiye’de çok önemli sayılara sahibiz. Türkiye’de maalesef çok az bağış olduğu için organ nakli Türkiye’nin yarasıdır. Bizim de önümüzün açılması lazım” dedi.