Marmarabirlik, İstanbul'daki pazar payının yüzde 50'sine talip

Marmarabirlik, İstanbul'daki pazar payının yüzde 50'sine talip

Türkiye’nin gıda sektöründe önde gelen yerel zincir market ağı temsilcileriyle İstanbul’da bir araya gelen Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, Marmarabirlik ürünlerinin pazardaki payının arttırılmasına yönelik değerlendirmede bulundu. Marmarabirlik’in Türkiye’nin gıda sektöründe özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla istikrarlı büyüyen 500 firması içinde yer alan 32 bin ortaklı güçlü bir kuruluş olduğunu belirten Asa, "Üretici ortağından 1 kilogram daha fazla ürün almak için satışlarımızı arttırma sorumluluğumuz var. Pazar payını arttırmak amacıyla yurt içi ve yurt dışında önemli çalışmalara imza attık. Daha önce Marmarabirlik’in yer almadığı yerel zincir mağazalarında giderek büyüyen bir pazarda sinerji oluşturmak hedefindeyiz" diye konuştu.

Yapılan araştırmalara göre, özellikle İstanbul’da yerel zincir mağazalarında 10 bin tonluk bir pazar payı bulunduğunu belirten Asa, "Bunun yüzde 10’unu ambalajlı ürünler oluşturuyor. Marmarabirlik ürünlerinin satışı ise ambalajlı olarak yaklaşık bin ton. Biz bu pazarın yüzde 50’sine talibiz. Bu konuyla ilgili yapacağımız çalışmalarda sizlerin beklenti ve talepleriniz yol gösterici olacaktır" dedi.
Toplantıda özellikle zeytin sektöründe büyük sıkıntı oluşturan merdiven altı üretime de değinen Başkan Asa, "Marmarabirlik olarak öncelikli kriterlerimiz, kaliteli, hijyenik ve tamamen insan sağlığını esas alan doğal fermantasyonlu, kimyasallardan uzak bir üretim yapmaktır. Marmarabirlik ürünleri bu kriterleriyle zaten raflarda en çok tercih edilen ürün durumundadır. Marmarabirlik, 2015 yılında ürün çeşitliliği konusunda da sıkıntı yaşanmayacaktır. Bu toplantı ile İstanbul’daki pazar payımızın artmasına yönelik çalışmalara da başlamış oluyoruz" dedi.