Maket Nedir?

Maket Nedir?

 

Teknik hataların detaylı bir şekilde görülmesi adına uygulanmakta olan bu yöntem satışa sunulacak olan mimari yapıların görsel açıdan gösterilebilmesi adına da kullanılmaktadır. Bu ürünün tasarlanmasında ve yapım aşamasında oldukça önemli bir detay olarak görülen ölçek, gerçeği birebir yansıtmak adına kullanılmaktadır.

Maket Çeşitleri

Farklı amaçları göz önünde bulundurarak çeşitlenen özelliklere sahip olan maket çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler içerisinde yer alan mimari, arazi, iç tefriş ve diaroma gibi çeşitler en sık kullanılmakta olan türler arasında yer almaktadır. Mimari alanda kullanılan ürün çeşidinde çoğunlukla cami, klişe, kütüphane, apartmanlar gibi yapılar yer almaktadır. Arazi alanında kullanılan çeşidinde ise arsa içerisinde yer alan dağ ve ovalar yer almaktadır. İç tefriş olarak adlandırılan çeşit de yaşam alanlarının tüm özelliklerinin detaylı bir şekilde gösterilmesi yer alırken diaroma ise teknik detayların öne çıktığı bir çeşittir.

Maket Faydaları

Görsellik ve teknik detaylarda yer alan aksaklıkların görülmesi adına kullanılmakta olan bir araç niteliği taşıyan maket ürünleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.guvensanat.com/maket sitesini ziyaret edebilirsiniz.