Konyaspor'dan taraftarına çağrı: Avrupa için tribün şart

Konyaspor'dan taraftarına çağrı: Avrupa için tribün şart

Atiker Konyaspor'un Başkan Yardımcısı Okay Tınkır, Kayserispor ve Göztepe maçlarını taraftar desteği olmadan kazanmanın zor olduğunu söyledi.  

Okay Tınkır açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bu pazar evimizde teknik direktör değişikliğinin ardından son haftalarda büyük bir çıkış yakalayan ve oynadığı 8 karşılaşmada mağlubiyet yüzü görmemiş, motivasyonu yüksek, kaybetmeme alışkanlığı kazanmış bir takımla karşılacağız.

İ.M Kayserispor kulübü ve taraftarları geçmişten gelen iyi ilişkiler ile kardeşlik hukuku ekseninde önemsediğimiz, saygı duyduğumuz bir camiadır. Başta sayın başkan ve yönetim kurulu olmak üzere Konya’ya gelen tüm taraftarları layıkıyla ve şehrimize yakışan bir şekilde ağırlayacağız.

Öte yandan tıpkı İ.M Kayserispor gibi biz de teknik direktörümüz Aykut Kocaman ile güzel bir ivme yakaladık. Bu çıkışı devam ettirmek ve Avrupa kupalarına katılabilmek için son haftalarda ortaya koyduğumuz iradeli, disiplinli oyunu son maça kadar aynı şekilde sürdürmek istiyoruz. Bu doğrultuda yönetim kurulu olarak bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Hiç bir Anadolu takımı tribün desteği olmadan Avrupa Kupalarının hayalini bile kuramaz. Avrupa’ya yeniden gideceksek, hep birlikte bu heyecanı yeniden yaşayacaksak, tribün desteği şart. Bunun için yapılmayanı yaptık ve bilet fiyatları politikamızda değişikliğe gittik. Şu saatten sonra tıpkı yönetimimiz, takımımız gibi taraftarlarımızın da bütün dikkatleri ve enerjilerini bu hedef doğrultusunda birleştirmeleri gerekmektedir. 

İki hafta üst üste evimizde oynayacağız. Bu avantajı iyi kullanmamız gerekiyor. Sakat ve cezalı oyuncularımız var. Bir takım olumsuzluklara rağmen tribünlerdeki enerjinin sahada ter döken, formamız, armamız ve şehrimiz için mücadele eden futbolcularımıza yansıyacağına, bizi her iki maçta da istediğimiz sonuca ulaştıracağına gönülden inanıyoruz. 

Hiç bir müsabaka oynanmadan kağıt üzerinde kazanılmaz. Ama bazı maçları taraftarın heyecanı, enerjisi kazandırır. İşte içeride oynayacağımız iki maçta da buna çok ihtiyacımız olduğunu ve rehavete kapılmadan bütün dikkatimizi İ.M. Kayserispor maçına vermemiz gerektiğinin altını önemle çiziyoruz. 

Biz hedefli bir takımız ve bu hedefe adım adım ilerlemek adına şehrin bütün dinamiklerinin bir araya gelmesi ve sadece bir amaç için bütünleşmesinin elzem olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz."