Konya’da Yaşam

Konya’da Yaşam

Kendine özgü bir mutfağı olan bu kentte son derece farklı yemeklerin tadına bakabilir,  hatta zamanda Konya'ya has olan bu yemekleri yapmayı siz de öğrenebilirsiniz. Gezilebilecek çok fazla yer bulunan Konya'da boş zamanlarınızı rahatlıkla gezerek değerlendirebilirsiniz.

Zafer Konya'nın en hareketli yeridir. Günün neredeyse 24 saatinde hareketin hiç eksik olmadığı  bu bölgede yapabileceğiniz çok sayıda aktivite bulabilirsiniz. Aynı zamanda Konya dini mekanları gezmekten hoşlananlar için de harika bir kent diyebiliriz. Özellikle Mevlana müzesi Konya'ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Bunun gibi çok sayıda cami ve müzeye sahip olan kentte hafta sonları sıkılmadan zaman geçirebilirsiniz.

Tarihi mekanları gezmekten hoşlananlar için de çok sayıda gezilebilecek yer bulunuyor. Her hafta sonu ayrı bir yere gittiğinizde bile aylarca yeni yerleri gezmeye devam etmiş olacaksınız. Konya yerleştiğiniz ilk günlerde bölgenin yerel halkını  anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Çünkü bu kentin tıpkı mutfağı gibi günlük konuşma dili de kendine has!  Hatta Konyalıların Konya'ya gonya dediklerini belirtebiliriz.  Dolayısıyla şehirde insanların günlük konuşma dilini öğrenmeniz biraz zaman alabilir.

Konya'da ev kiraları ise hangi semtte yaşamak istediğinize bağlı olarak değişebiliyor. Ev kiralarının  büyük kentler ile kıyaslandığında çok yüksek olmadığını belirtebiliriz. Ancak lüks semtlerde yaşamak isterseniz bu durumda metropol kentlerdeki ev kiraları kadar yüksek kira ücretleri ile karşılaşabilirsiniz. Ancak genel olarak kiralık ev bulmakta zorlanmayacağınız bir kent olduğunu da belirtelim.  Hangi semtte yaşamak isterseniz isteyin kısa süre içerisinde ev bulabilirsiniz.

İş bulmak için de Konya iş ilanları listesine göz atabilirsiniz. Bunun için sizlere önerimiz isinolsun.com adresine tıklamanız olacak. Bu site üzerinden onlarca farklı iş ilanına göz atma ve başvuru yapma şansına sahip oluyorsunuz. İlanları inceleyebilir ve hatta bölgeye göre iş ilanları araması yapabilirsiniz. Firma profillerine bakabilir ya da firmanın diğer iş ilanlarını gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede iş bulma süreciniz de çok daha kısa olacaktır.