Kıbrıs Tüp Bebek Klinikleri

Kıbrıs Tüp Bebek Klinikleri
Tüp bebek ile ilgili bir çok bilgiyi bulabileceğiniz, aklınıza takılan sorulara yanıtlar bulabileceğiniz bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Dünyanın her yerinde çeşitli yasal engellemeler nedeniyle en çok tercih edilen tedavi merkezleri Kıbrıs Tüp Bebek olarak K.K.T.C.’de yer almaktadır. Bu ülkede faaliyet gösteren ve çok büyük başarılara imza atmış olan Doğuş Tüp Bebek Merkezi ile bir çok insan hayallerine ulaşmış ve bebek sahibi olmuştur. 2006 yılından bu yana kadın hastalıkları, doğum süreci ve doğum, kısırlık tespit ve analizi, donör, yumurta donasyonu, sperm donasyonu, embriyo donasyonu ve cinsiyet seçimli tüp bebek uygulamaları gibi bir çok alanda hizmet vermeye devam eden en kaliteli tüp bebek merkezleri arasında Doğuş Tüp Bebek Merkezi liderliğini korumaktadır. Bu kadar kaliteli hizmet veren bir yerin maddi olarak da sizi yormaması en büyük avantajlarından birisidir. En hızlı, etkili yöntemleri belirleyen ve hastalarına uygulayan bu hastane hastalarının barınma, ulaşım gibi tüm ihtiyaçlarını da düşünmekte ve paket hizmetler sunmaktadır. Tedavi boyunca her türlü servis hizmeti sağlanmaktadır.

Bebek sahibi olmak isteyip de bir türlü nasip olmayan ailelerin nasıl bir özlem duyduklarını, ne kadar büyük uğraşlar verdiklerini bilen, bu özlemlerini sona erdirebilmek için tüm imkanları kullanan bir hastane tercihinde bulunmakla tedavi için büyük bir adım atılmış olur. Çünkü tüp bebek tedavisinde hastalar ne kadar çok başaracaklarına inanırlarsa başarı oranı o kadar yüksek olmaktadır. Ancak yanlış tedavi ya da eksik tedavi gibi nedenlerle bir çok  kez hayal kırıklığına uğramış olan çiftlerin umutları tükenmekte, her ne kadar tedaviye başlasalar da umutlarını kaybetmiş bir durumda olmaktadırlar. Bu tür hastalarda her şey için çok geç olabilmektedir. Ancak bu tür hastalar da düşünülerek psikolog hizmeti verilmektedir. Tedaviye başlanmadan önce psikolojik olarak da eşler hazır hale getirilmektedirler.

K.K.T.C. Türkiye vatandaşları için herhangi bir vize talebinde bulunmamaktadır. Bu nedenle normal iller arası bir seyahat gibi sadece kimliğiniz ile seyahat edebilirsiniz. Ancak bu ülkede telefon hatlarınızı kullanmaya devam edebilmeniz için hatlarınızı uluslararası kullanıma açtırmanız gerekmektedir.Çok zor olur mu diye düşünmeyin ve tedavi için Kıbrıs Tüp Bebek merkezi seçimi yapın.

Tüp bebek tedavisi için bir çok yöntem bulunmaktadır. Yani tüp bebek tedavisi deyince her ne kadar ilk akla gelen bebek sahibi olmak isteyen çiftlere uygulanan yöntem akla gelse de bebek sahibi olan ancak istediği cinsiyette olmayan çocuk sahipleri için cinsiyet seçimi hizmeti de verilmektedir. Bu hizmet ile %100 e yakın sonuçlar alınabilmektedir.

Çevrenizde kanser tedavisi gören hastalar için söylenen en önemli şey moral olarak iyi olmasını sağlamaktır. Bu durum tüp bebek tedavisinde de aynıdır. Yani hasta aynı zamanda bir psikolojik mücadele de vermektedir. Hastanın başarıya olan inancı tedavinin başarısını da doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle eşler kendilerini yalnız hissetmemelidir. Onlara olumlu telkinlerde bulunmak çok önemlidir. Olumsuz görüş ve yorumlardan kesinlikle kaçınılmalıdır. Hastaya verilecek psikolojik destek ile hastanın tedaviye ve başarıya olan inancı da artış gösterecektir.

 

Tüp bebek tedavisine gelen hastalar öncelikle ne kadar süredir birlikte oldukları, düzenli olarak ilişkiye girip girmedikleri, ne kadar aralıklarla ilişkiye girdikleri gibi sorular sorularak bilgi alınır. Çünkü yaklaşık 1 yıl boyunca haftada 2 ya da 3 kez düzenli olarak korunmasız bir şekilde ilişkiye girmemiş olan çiftlere hasta teşhisi yani kısır teşhisi konulamaz. Birkaç ay içerisinde hamile kalamayan çiftler psikolojik olarak kısır olduklarını düşünerek hemen tedavi için başvururlar. Bu kesinlikle yanlış bir değerlendirmedir. İlişkinin zamanı ve kalitesi de hamile kalma durumunu etkilemektedir.

Tedavi öncesinde psikolojik olarak hazır olan hastaya en büyük görev tüp bebek tedavisi sonuçlandığında düşmektedir. Çünkü bu süreçten itibaren kontrol tamamen anneye geçmekte ve onun her davranışı büyük bir önem arz etmektedir. Tüp bebek tedavisi kaliteli ve belli bir boyuta oluşmuş olan embriyonun anne rahmine nakledilmesi ile sona erer. Bu dönemden sonra görev tamamen annededir. Tabi ki tedaviyi gerçekleştiren doktorun anneye yapması gerekenleri ayrıntılı bir şekilde anlatması da çok önemlidir.

Kıbrıs Tüp Bebek, cinsiyet seçimi ve diğer tüm tedavi yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.cyprusivf.net adresini ziyaret edebilirsiniz.