Karla mücadele ekiplerı hazır bekliyor

Karla mücadele ekiplerı hazır bekliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi muhtemel kar yağışıyla ilgili çeşitli önlemlerini aldı. Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı kar ekipleri, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ulaşımda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmek için hazır bekletiliyor. İlk etapta Rotatif, unimod, botcat grayder, tuzlama ve pikapla ekipler karla mücadele edecek. Meteorolojiden alınan bilgilere göre Kocaeli’nde beklenen kar yağışı için yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için yollarda kar küreme ve tuzlama yapacak ekipler hazır olarak bekliyor.

Kartepe, Umuttepe yolu, santral yokuşu, Kuruçeşme TOKİ yolu, Arızlı Irak konutları yollarında ekipler hazır olarak bu gece bekleyecekler. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, buzlanmayı önlemek için tuz ve solüsyonu ve kar küreme araçlarını hazır tutuyor. Yoğun kar yağışında Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yolların açılması için yardımcı olacak. Ekipler gece ve gündüz olmak üzere iki vardiya halinde görev yaparak yolların sürekli açık kalmasını sağlayacak.

Öte yandan Büyükşehir tarafından yapılan açıklamada vatandaşlardan kar yağışı nedeniyle dikkatli olmaları istenerek, kış lastiği olmadan yola çıkılmaması gerektiği vurgulandı. Ayrıca vatandaşların şahsi araçları yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri gerektiği kaydedildi. Kendi araçları ile yola çıkan vatandaşların ise yanlarında mutlaka zincir bulundurmaları gerektiği belirtildi.

Greyder, loder ve tuzlama araçları ile yolları açık tutmaya çalışacak olan ekipler 24 saat mesaide olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları kar yağışının yoğun olduğu durumlarda toplu taşıma vasıtalarını kullanmaları, zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.