İnstagram'da Mavi Tik Kimlere Verilir? Şartlar Nelerdir?

İnstagram'da Mavi Tik Kimlere Verilir? Şartlar Nelerdir?

İnstagram kullanıcılarının iki farklı hesap üzerinden sayfa sahibi oldukları yıllardır bilinen bir sistemdir. Bireysel hesap ile işletme hesabı olarak iki türde kayıt olma imkanı tanıyan instagram kişilerin amacına göre hizmet etmeyi vaat ediyor. Bireysel hesap adından da anlaşılacağı gibi normal bireyleri ilgilendiren hesaptır. Ki işletme hesabının bireysel hesaptan farkı sadece ticari olduğunu göstermekten ibarettir. İşletme hesabında yapılabilecek birçok imkan varken, bireysel hesaplarda bu imkan bulunmamaktadır. Günümüzde çok fazla tartışmaya konu olmuş konulardan birisinin instagram'da mavi tik hususunun nasıl gerçekleştirildiği konusudur. Bu kritere sahip olabilmeniz için muhakkak yüksek takipçi statüsüne sahip olmanız gerekmektedir. Ki mavi tik satın alacak kişilerin genellikle yaptığı işlem instagram takipçi satın al imkanından yararlanmak olduğu bilinmektedir. Satın almanın en büyük avantajı süreci kısaltmak ve daha hızlı bir süreç içerisinde mavi tik'e sahip olmaktır. Günümüzde popüler isimlere sahip olan sayfaların tamamı olmasa da yüzdelik olarak %70'i bu işlemden yararlanmaktadır. Zira bu işlemi yaparken sayfanın itibarına zarar vermeyecek olmanız ve tamamen organik takipçi almanız gerekmektedir. Sahte diğer tabirle bot dediğimiz takipçiler işlemlerinizi hızlandırmayacak aksine sayfanızın bir risk içerisinde yer almasına sebebiyet verecektir.

Süreç Nasıl İlerliyor? Takipçi Kadar Önem Arz Eden Diğer Hususlar Nelerdir?

Elbette sadece takipçi sayınızın yüksek olması yeterli bir kaide değildir. Yapılan paylaşımlarınızın içeriği ve bunun kalitesi aranan özelliklerden birisidir. Düzenli gönderi yapıyor olmanız ve buna bağlı olarak takipçiye orantılı bir beğeni statüsüne sahip olmanız gerekmektedir. Eğer ki beğeni durumunuz takipçiye orantılı olarak yetersiz kalıyorsa doğrudan instagram otomatik beğeni hizmeti sağlayan firmalarla anlaşma sağlayarak her gönderilerinizin daha çok beğeniye sahip olmasını kolaylaştırabilirsiniz. Yukarıda önemle belirtilmiş konular mavi tik onayı almak isteyen kişiler için olmazsa, olmaz öneme sahiptir. Bu kriterler sağlanmadığı sürece mavi tik alabilmeniz söz konusu değildir. Öncelikle bu işlemleri sağlamalı ardından gönderilerinizi rayına oturtmalı bir süre devam ettirmelisiniz. Başvuru konusunda aceleci olmanız hiçbir anlamda avantaj sağlamayacak olup, yeni başvurularınızın değerlendirilmesi konusunda gerek karar, gerek süreç bakımından zorluk çıkartacaktır.

Mavi Tik Onaylı Hesapların Önemi Nedir? Ne İçin Alınır?

Mavi tik tamamen doğrulanmış bir hesap anlamına gelir. Örneğin bir sanatçı veya sanatkarın diğerlerinden ayırt edici bir özelliğe sahip olması gerekir. Veya insanların doğru kişiyi incelediklerine emin olabilmeleri adına doğrulanmış olduğu göreceli olarak belirtilmelidir. İşte mavi tik konusunun tüm amacı ve önemi budur. Mavi tik hesabına sahip olan sayfa, diğer sayfalara nazaran çok hızlı bir organik kullanıcı sahibi olacak anlamına kesinlikle gelmez. Ki bu hesaba sahip olan kişilerde instagram takipçi adına çeşitli hizmetlerden yararlanarak, sayfa değerlerini yükseltmektedir. İnstagram hakkında sektör içerisinde birçok bir birinden farklı hizmet bulabilmeniz mümkündür ve bu hizmetlerden doğru biçimde yararlanacak olmanız sizlere hiçbir zarar getirmeyecektir. Aksine sayfa bilinirliğinin artmasına sebebiyet verecektir. Bu konuda nasıl seçim yapmanız gerektiği konusunda bilginiz yoksa muhakkak firmanın yaptığı çalışmalar hakkında referans talep edin. İnceleyeceğiniz referanslarda sayfa sahipleriyle görüşme sağlamaya çalışın. Toplayacağınız bilgilerin olumlu durumuna bağlı olarak hareket edin. En doğru yöntem sizin adınıza bu olacaktır.