Hangi İlde Ne Tür Otele Ne Kadar İhtiyaç Olacak?

Hangi İlde Ne Tür Otele Ne Kadar İhtiyaç Olacak?

Hangi ilde ne tür otele ne kadar ihtiyaç olacak? Anadolu şehirleri için yapılan analizlerinde, lüks ve uygun otel türlerinin bir arada bulundurulmasına, ilin her noktasında çok sayıda seçeneğin yer almasına yönelik istekle karşılaşılıyor.

Butik Oteller ve İhtiyaç Durumu

Butik oteller özellikle mütevaziliği, müşterileri kendi evindeymiş gibi hissettirmesi nedeniyle çok yoğun bir şekilde ilgi görmeye başladığını söylemek mümkün. Butik oteller sadece Eskişehir, Ankara, Adana, Erzurum, İzmit, Yalova gibi turizme açık şehirlerde değil, turistin az olduğu bölgelerde de tercih ediliyor. Konsept otellerin müşterilerine hitap etme şekilleri direkt olarak temaları, güler yüzlü ve samimi ortam oluşturabiliyor olmalarıdır.

Anadolu Şehirlerinde Otel Türleri

Otellerin kendi hizmet verdikleri bölgelere uygun fiyatlar belirleme zorunlulukları bulunuyor. Eğer şehirdeki en lüks oteli yapma hedefi belirlenmemişse, bu durumda ortalama fiyatların çok üzerine çıkılması doğru olmayacaktır. Anadolu şehirlerinde tatil yapmak isteyen bireyleri büyük bir bölümü otelin lüks olmasına değil, şehir merkezine yakınlığına ve hizmetine dikkat ediyor. Butik oteller ile üç, dört yıldızlı oteller de bu ihtiyacı karşılana açısından son derece başarılı oluyor.

Yalova, Afyon, Kütahya gibi şehirlerde paket halinde konaklama imkanı tanınan otel türleri de ilgi görüyor. Turlarla gidiş dönüş, belirli süre tesiste konaklama olanağı ve kurumun türüne göre ekstra hizmetler veriliyor.

Deniz Kenarlarındaki Otel Türleri

Özellikle Türkiye’nin üç tarafında birden otel türlerinin, denize yakın olan bölgelerde lüks yapıya daha yakın bir hale geldiği görülüyor. Yatırımların büyük bir bölümü İstanbul, İzmir, Antalya gibi şehirlerde 4 ile 5 yıldızlı otellere yönelik yapıldığı biliniyordu.

Son dönemde artık sadece bu üç şehre yoğunlaşmak yerine, denizi bulunmayan fakat turist sayısının çok olduğu Anadolu şehirlerine daha fazla ilgi gösteriliyor. Hangi ilde ne tür otele ne kadar ihtiyaç olacak? Son on yıl içerisinde İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin tüm otel tiplerine olan ihtiyaçları arttı. Sadece lüks, büyük havuzlara, aqua parklara, açık büfe olan otellere ilgi gösterilmediği biliniyor. Deniz kenarlarındakiler bu türdeki otellerle dolup taşarken, iç kesimdekiler daha mütevazi ve çok daha uygun fiyatlarla müşterilerini ağırlıyor.

Kalabileceginiz oteller arasinda http://boncukotel.com/ otelini tercih etmenizi oneririz.

Kaynak: http://cheaphotelreview.com/