Dalgakıran Kompresör 100’ün üzerinde Ülkeye İhraç Yapıyor

 Dalgakıran Kompresör 100’ün üzerinde Ülkeye İhraç Yapıyor
 Dalgakıran Kompresör 100’ün üzerinde Ülkeye İhraç Yapıyor

 

İstanbul Karaköy’de kurulan Dalgakıran Kompresör 1965 yılından beri kompresör sektöründe yer alıyor. Türkiye'nin en büyük endüstriyel kompresör üreticisi ve ihracatçısı olan firma bugüne kadar yaptığı yeni yatırımları ile bugün toplamda 25.000 m2 kapalı alana sahip, birbirine entegre üç fabrika ile İstanbul Sancaktepe’de üretimini gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Firmanın ürünleri arasında; kayış-kasnak ve direk akuple yağlı, yağsız sabit ve değişken hızlı vidalı kompresörler, tek ve çift kademeli, booster tipi pistonlu kompresörler, basınçlı hava sistemleri iş ortakları için ağır hizmet tipi pistonlu & vidalı hava kompresörleri, pistonlu & vidalı booster kompresörler, yağlı & yağsız hava kompresörleri, yüksek basınç ve gemi kompresörleri, çimento nakil kompresörleri, denizcilik ve enerji istasyonlarına yönelik start havası kompresörleri, değişken devirli vidalı kompresörler, her türlü basınçlı hava kurutma cihazları, alçak basınçlı silobas kompresörleri, dizel kompresörler, vidalı seyyar kompresörleri, PET şişeleme sistemleri, basınçlı hava kurutucuları, filtre grupları, jeneratörler ve soğutma sistemleri yer alıyor.

 

Üretiminin % 70’ini ihraç ediyor

 

Üretiminin % 70’ini 100’ün üzerinde ülkeye ihraç eden Dalgakıran Kompresör, yurtdışında ayrıca Rusya, Ukrayna ve Almanya’da kendi şirketleri ile hizmet vermeye devam ediyor. Firma farklı lokasyonlarda satış ve dağıtım kanallarına sahipolup ulaşılması en güç bölgelere dahi geniş servis ağı ile hizmet veriyor.

Dalgakıran, Ar-Ge kadrosu ise yalnızca kendi tasarımı olan ürünleri üretiyor. Ürünlerinin gelişimi için şirket bünyesinde çalışmalar yapan firma kompresör ve basınçlı hava teknolojilerinde Türkiye’nin ilk ve tek Ar-Ge merkezi olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Firmanın, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, Türk ve Fransız Loydu, Marine Tip Onay Sertifikaları, CE ve Ürün Güvenliği Sertifikasyonu, TSE, TSEK, GOST-R, UKRSEPRO ve Turqum gibi bir çok kalite sertifika ve belgeleri mevcut. Tamamı CE Sertifikasına sahip olan Dalgakıran ürünleri bu sertifika gereği, Makine Direktifi ile birlikte elektriksel olarakda LV (LowVoltage) ve EMC (Electromagnetic Compatibility) gibi güvenlik testlerine tabii tutuluyor.