Dalarken Büyüsüne Kapılacağınız Dalışın En Popüler 10 Yurtdışı Adresi

Dalarken Büyüsüne Kapılacağınız Dalışın En Popüler 10 Yurtdışı Adresi
 

Kızıldeniz , dalgıçların en önemli merkezlerinden bir tanesidir. Dalıcılar için oldukça önemli olan Kızıldeniz oldukça zengin doğası ile yoğun ilgi görmektedir. Özellikle Sharm El Sheikh yakınlarındaki Ras Mohammed Su Altı Milli Parkı , sevimli palyaço balıkları eşliğinde doğanın keyfini çıkartmak isteyen dalıcılara ev sahipli yapmaktadır.

Hurghada – Mısır

Önemli dalış merkezlerinden bir tanesi olan Hurghada , yunus balıkları eşliğinde daldı keyfini yaşayabileceğiniz nadir noktalardan bir tanesidir. Bunun yanında aksiyon yaşamak isteyen dalgıçlar için köpek balığı  dalışı yapabilme imkanı bile mevcut. Akıtı dalgalarının zor koşullara sahip olduğu Hurghada , ileri düzeydeki dalıcılar iin keyifli vakitlerin geçireceği bir nokta.

Sipadan – Malezya

Uzak doğudaki önemli su altı zenginliklerinin olduğu nadir yerlerden bir tanesi olan Sipadan , çeşitli canlıları bünyesinde barındıran bir bölgedir. Balık sürüleri eşliğinde dalışlar gerçekleştirebileceğiniz bu yerde unutulmaz anılara sahip olabilirsiniz. Sipadan’a Kuala Lumpur uçak bileti alarak ulaşabilirsiniz.

 Maldivler – Male

Özellikle balayı için anılan yerlerden birisi olan Maldivler , bunun yanında su altı dünyası ile de oldukça zengin bölgelerden bir tanesi. Turkuaz renkli sularda manta sürüleri eşliğinde ,  köpek balıkları ile dalış yapabilmeniz mümkün.

Raja Ampat – Endonezya

Su sıcaklığı sebebiyle 12 ay boyunca rahatlıkla dalış yapılabilen Raja Ampat , dalıcıların gözdesi niteliğine bulunuyor. 1000’ den fazla balık çeşidi , 540 farklı mercan çeşidirne ev sahipliği yapan Raja Ampat’ da unutulmaz su altı dalış deneyimi yaşayabilmeniz mümkün.

Malta

Ticari gemilerin yıllardır önemli güzergahlarından bir tanesi olan Malta Adası , yıllar içinde zorlu deniz şartlarına dayanamayıp sulara gömülen ticari  gemi ve savaş gemisine de ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple batık dalışı ve teknik dalış yapmak isteyen dalıcıların gözdesi olan bu yer her yıl dalış turizminin artış göstermesi ile dikkat çekiyor.

Lavrion – Yunanistan

Batık gemilerin yoğun olarak bulunduğu bir diğer yerlerden olan Lavrion , Makronisos Adasında ve civarında yer alan 55 farklı dalış noktasını bünyesinde barındırıyor. Bu sebeple yoğun canlı popülasyonuna sahip olan bölgede su altının renkliliği ile başınızı döndürecek cinsten.

Romblon – Filipinler

Su altı fotoğrafçılarının önemli tercih bölgelerinden birisi olan Romblon , harika makro ve mikro fotoğraflar çekmek isteyen profesyonel ve amatör su altı fotoğrafçılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Akabe – Ürdün

Tank ve gemi batıkları ile dalıcıların ilgisini çeken Akabe , vizesiz olarak gidebileceğiniz ve dalgıçların önemli uğrak noktalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Socorro – Meksika

Dalgıçların yeni keşfettiği önemli bölgelerden birisi olan Socorro , önemli su altı dalış cennetlerinden birisidir. Meksika da bulunan bu bölgede kambur balina ve köpek balıkları eşliğinde dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti bulabilmek için tatil planlarınızı önceden yapmayı unutmayın.