'Çok güzel gol attı'

'Çok güzel gol attı'
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, yeni transferlerin zaman ihtiyacı olduğunu belirterek, Tolgay Arslan’ın ise performansından oldukça mutlu olduğunu söyledi.  Ziraat Türkiye Kupası F Grubu 5. maçında Beşiktaş’ın Sarıyer’i 3-1’lik skorla mağlup ettiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında iki takımın teknik direktörleri bu karşılaşmayı değerlendirdi.

BİLİC TAKIMDAN MEMNUN “İyi bir performans gösterdik” diyen Hırvat teknik adam, Sarıyer karşılaşması hakkında, “Maçta yapmamız gerekeni yaptık. Her maçta oyuncuları motive etmeye çalışıyoruz. Bu tip atmosferler de oyuncuları motive etmek daha zor oluyor. Boş bir stadyum. Alt ligden bir rakip. Rakibimi küçümsemiyorum ama futbolcuları bu şekilde motive edemiyorsunuz. Yeterli bir performans ortaya koyduk. 3 gol attık daha fazlasını da yapabilirdik. En güzeli de herhangi bir sakatlık yaşamadan iyi bir maç çıkardık” açıklamasında bulundu.

“TOLGAY GERÇEKTEN İYİ BİR PERFORMANS SERGİLEDİ” Bir basın mensubunun, ‘Tolgay’ın performansını nasıl buldunuz’ şeklindeki sorusuna ise Bilic, “Benim açımdan ilginç bir maç oldu. Yeni transferlerin hepsi sahadaydı. Tolgay gerçekten iyi bir performans gösterdi. Çok güzel gol attı ama genel performansı da iyiydi. Sorumluluk aldı. Pas oyununun içerisindeydi ve ikili mücadelelerde de ayakta kaldı. Öne doğru dikine oynaması da ayrıca sevindirici” yanıtını verdi.

YENİ TRANSFERLER Hırvat teknik adam, yeni transferler Opare ve Miloseviç’in performansı hakkında ise, “Miloseviç ve Opare de iyiydiler. İlk maçlarındaydı. Zamana ihtiyaçları var. Çünkü gelmeden önce fazla oynamış değillerdi. Maç ritmini yakalamak için zamana ihtiyaçları var. Genç oyuncular ve bize katkı vereceklerine inanıyorum” dedi. Maçta gol kaydeden Furkan Yaman’ın performansının sorulması üzerine Slaven Bilic, “Furkan’ın yüksek bir yeteneği var. Her forvet için gol atmak çok önemlidir. Çok güzel bir gol attı. Bu onun öz güvenini artırdı. Onu kiralık gönderip düzenli oynamasını istiyoruz. Orada şans bulup oynayacak ve bize iyi bir şekilde geri dönecek” dedi.

SARIYER CEPHESİ Sarıyer Teknik Direktörü Bahri Kaya ise 3-1’lik mağlubiyetle biten Beşiktaş maçı hakkında, “Öncelikle rakibimizi kutluyoruz. Kendi adlarına çok önemli bir galibiyet aldılar. İlk yarı dengeli bir oyun oldu. Ancak biz çok hata yapmadık. Tam devreye girerken talihsiz bir gol yedik. İkinci yarı biraz daha atak oynadık. Gol pozisyonları olan bir oyun sergiledik. İkinci yarı net pozisyonlar bulduk, 1 metreden gol kaçırdık ve ardından atak yeyip 2-0 geri düştük. İstediğimiz sonuca ulaşamadık ama bu maçtan gerekli dersimizi çıkardık” dedi. 

DOĞAN GÜNDOĞDU