Bitlis'te yol açma çalışması

Bitlis'te yol açma çalışması
Bitlis ve ilçelerine bağlı köylerde İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmalar soğuk havaya rağmen ilerliyor. Geceleri hava sıcaklıklarının eksi 23’lere kadar indiği Bitlis’te, köy yollarındaki çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Çalışmaları gece gündüz demeden yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yalçın Sözbilici, kapanan yolları 3 gün gibi kısa sürede ulaşıma açma hedefinde olduklarını söyledi.

Sözbilici, Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı. Sözbilici, hava sıcaklıklarının eksi 23’leri gösterdiği Adilcevaz ilçesinde tipi ve fırtınanın yanında sis olayıyla da mücadele ederek köy yollarını açık tutmaya çalıştıklarını dile getirdi. Sözbilici, “Adilcevaz ilçemize bağlı Efo Deresi denen bölgedeki Sarıçay mezrası yolunda incelemelerde bulunuyoruz. İl Genel Meclisi üyelerimizle birlikte yapılan bu çalışmaları denetliyoruz. Bu çalışmalar sabaha kadar, hafta sonu da demeden devam ettirilecek.

Bu arada özverili çalışmalarından dolayı şantiyedeki personellerimize teşekkür ediyorum. Bu bölgede kar kalınlığı çok olmadığı görülmekle birlikte hava sıcaklığı eksi 23 dereceyi göstermesine rağmen çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu bölge yağan kardan çok tipi ve fırtınadan dolayı kapanıyor. Bundan 2 gün öncede açmıştık. Ancak tipi ve fırtına nedeniyle tekrar kapanıyor. Ancak o kapandıkça biz de tekrardan açacağız” şeklinde konuştu. Köy muhtarları ise, yapılan çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, çalışmalarda emeği geçen İl Özel İdaresi personellerine teşekkür ettiler.