Beyşehir’de Uyuşturucu Operasyonu: 9 Gözaltı

Beyşehir’de Uyuşturucu Operasyonu: 9 Gözaltı
Konya’nın da aralarında olduğu 3 farklı ilde uyuşturucu madde alıp sattığı iddia edilen organize suç örgütüne yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, alınan bir ihbar üzerine harekete geçen Jandarma Suç Önleme ve Araştırma Timleri, Beyşehir merkezli, Konya, Antalya ve Adana illerinde bağlantıları olduğu iddia edilen uyuşturucu madde alıp satan organize suç örgütü mensubu olduğu öne sürülen kişileri takibe aldı. Beyşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın himayesinde gerçekleştirilen teknik ve fiziki takibin ardından Konya’nın Beyşehir ve Seydişehir ilçeleri ile Antalya ve Adana illerinde jandarma timleri tarafından 14 farklı adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlendi. Jandarmanın bayan astsubayları ile narkotik köpek timlerinin de görev aldığı operasyon kapsamında adreslerde aramalar yapıldı.
Operasyon kapsamında Seydişehir ilçesi ile Antalya ve Adana illerinden gözaltına alınarak Beyşehir’e getirilen 9 şüpheli İlçe Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Suç örgütü mensubu olduğu iddia edilen şüphelilerin jandarmada sorgularının devam ettiği, yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı sayısının daha da artabileceğinin değerlendirildiği öğrenildi.