Bahçeşehir Koleji’nde kurumsal iletişim eğitimi düzenlendi

Bahçeşehir Koleji’nde kurumsal iletişim eğitimi düzenlendi

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Dağ, Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle başta olmak üzere yöneticilerin de katıldığı programa kurumsal iletişim yöneticileri yoğun ilgi gösterdi. Kurumsal iletişimin süreç olarak nasıl işlediğini katılımcılarla paylaşan Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gürgen, “Bu eğitimi verirken özellikle kurumsal iletişimin süreç olarak nasıl işlediğini anlatmak istiyorum. Çünkü birçok kurumda kurumsal iletişimle karşılaşıyoruz fakat yapılan işler bugün kurumsal iletişimin geldiği noktada öne çıkan işlerden biraz uzakta kalıyor. Dolayısıyla daha verimli ve başarılı iletişim sürecini yönetmek konusunda bugün dünyada neler konuşulduğunu anlatarak katılımcıları bilgilendiriyoruz” dedi.

“KURUMSAL İLETİŞİM YÖNETİCİLERİ MEDYA NEZDİNDE TANINMALIDIR”
Kurumsal iletişim yöneticiliği yapacak olan kişilerin bu işin eğitimini almış ve kariyerini bu doğrultuda sürdürmek isteyen insanlar arasından seçilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Gürgen, “Kurumsal iletişim yöneticileri, kurumlarının gerçekleştirdiği faaliyetleri haber değeri taşıyacak ve medyada yer alacak şekilde ortaya koymalıdırlar. Haber değeri taşıyan bir iş ortaya çıktığında kurumsal iletişim yöneticileri haberin medyada etkin bir şekilde yer almasına yönelik çalışmalarına başlamalıdırlar. Bu aşamada haberin çerçevelenmesi, doğru standartta bültenin yazılması ve haberin başlığının konulması gibi bölümleri profesyonelce yaparak medya tarafından beğenilmesini sağlamalıdırlar” diye konuştu.

Kurumsal iletişim sorumlularının medya çalışanlarını ve muhabirleri ziyaret etmesi gerektiğinin de altını çizen Gürgen, “Basın toplantıları da düzenlenerek benzeri birtakım medya ilişkileri başlığı altında çalışmalar gerçekleştirilerek kurumlar ve yöneticileri medya nezdinde daha iyi tanınır” dedi.