Avrupa’nın En İyi Açık Hava Festivalleri Hangileridir?

Avrupa’nın En İyi Açık Hava Festivalleri Hangileridir?
 

Özellikle dev sahne performanslarının sergilendiği, başarılı müzik gruplarının yer aldığı festivaller sayesinde eğlence dolu dakikalar geçirebilirsiniz. Avrupa’nın en iyi açık hava festivalleri hangileridir konusunu merak edenler için;

The Great Escape

İngiltere’de düzenlenen müzik festivalinde başarılı pek çok isim yer alıyor.  Abra Cadabra, Raye, Nilüfer gibi daha pek çok kişinin katıldığı festivaller oldukça eğlenceli görüntülere sahiptir.

Sziget

Yedi günlük bir festival olan Sziget yepyeni isimler keşfetmenize de olanak sağlar. PJ Harvey, Kasabian, İnterpol, DJ Shadow, Crystal Fighters gibi isimler sahne almaktadır.

Sónar

İspanya’da düzenlenen Sonar festivalinde DJ Shadow, The Black Madonna, De La Soul gibi isimler çalıyor.

Secret Solstice

İzlanda ‘da sergilenen müzik festivaline dünyanın her yerinden katılım gerçekleşmektedir. Müzik tutkunu olanların mutlaka gitmesi gereken açık hava konserleri arasında yer alır. Foo Fighters, Rhye, Richard Ashcroft gibi başarılı sanatçılar katılım göstermektedir.

Reading

Özellikle rock müzik tutkunlarının mutlaka gitmesi gereken açık hava festivallerinden biri de Reading. İngiltere ‘de düzenlenmekte olan festival genellikle her yıl Ağustos ayında gençler ile buluşuyor. Eminem, Kasabian, Slim ve Major Lazer gibi popüler isimlerin katılımı ile oldukça eğlenceli dakikalar yaşanıyor.

Primavera Sound

Her yıl daha popüler isimlerin sahne aldığı Primavera Sound açık hava festivalleri İspanya’da düzenlenmektedir. Festivalde geçtiğimiz yıllarda çalan kişiler; Aphex Twin, Frank Ocean, Grace Jones.

NOS Primavera Sound

Portekiz’de düzenlenmekte olan açık hava festivalleri muhteşem sahne görüntüleri ve efsane grupların katılımı ile gerçekleşmektedir.  Hafta sonu için küçük bir kaçamak yaparak festivale katılım gerçekleştirmeniz mümkün olacak.

Melt!

Elektro müzikten hoşlanan kişilerin sıklıkla tercih ettiği festivallerden biri de Melt. Sovyet zamanlarından kalan maden bölgesinde gerçekleştirilen festivallere katılım oldukça yüksektir. Berlin’e ise yaklaşık olarak iki saat uzaklıktadır.

Glastonbury

Çamurlar içinde bir festivale ne dersiniz? Üstelik doyasıya yaşayacağınız bir müzik dünyası da içinde. İngiltere’de düzenlenen Glastonbury Avrupa’nın en iyi açık hava festivalleri hangileridir konusunda akla gelen organizasyonlardan biridir.

Türkiyedeki en iyi yaz festivalleri arasında http://cesmeyazfestivali.com/ bulunmaktadır.

Kaynak: http://antalyayazfestivali.com/