Avrupada Sosyal Hayat

Avrupada Sosyal Hayat
Özellikle ülkemizdeki gençlerin başta Avrupa olmak üzere gelişmiş ülkelerin geneline yoğun bir ilgi duyduğunu görmekteyiz. Bu ülkelerin en çok örnek alınan ve ülkemize göre de eleştiri kaynağı olan alanlarına baktığımız zaman, en başta sosyal hayattaki özgürlükleri ve ekonomik açıdan da bu bireylerin çok iyi konumda olduklarını belirtebiliriz. Bu iki alandan yola çıkarak araştırma yapan kişiler ise, sadece bu bireylerin ne kadar kazandıklarını ülkemiz para birimine göre çevirerek hesaplamakta ve ülkedeki gider tablosuna bakmadan yorumlamaktadır. Genellikle yaz aylarında ülkemize milyonlarca turistin gelmesi ile ortaya çıkan bu durumlarda, kişilerin yaptıkları uzun tatiller ve hatta verdikleri bahşişler, ülkemizdeki gençleri etkilemektedir.

Ekonomik açıdan ülkemizde rahat eden bu kişilerin kendi ülkelerinde ise sanıldığı kadar rahat edemedikleri, ekonomik açıdan yaşadıkları sorunların da doğrudan sosyal çevrelerini etkiledikleri açık bir şekilde görülmektedir. Çünkü, Avrupa’nın neresine gidilirse gidilsin, buradan görüldüğü gibi her şeyin toz pembe olmadığını ve insanların en basit yönü ile birbirlerine güvenmediklerini görebilirsiniz. Ülkemizdeki turistlere baktığımızda da güven ortamının sarsıldığını açık bir şekilde görebiliriz. Birçok turist çiftler halinde ya da kalabalık arkadaş çevresi ile tatile geldiğinde bizlerde farklı bir algı oluşsa da durum bundan çok daha farklıdır. Çünkü, sosyal medya ya da bazı arkadaşlık siteleri aracılığı ile kişiler ortak olarak bir tatil planı yapmakta ve doğrudan ekonomik karlarını düşünmektedirler. Yol ya da konaklama gibi ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da kendileri ile aynı dili konuşan kişiler ile tatil yapmak isteyenlerin turkischdating.de gibi platformlarda sıklıkla zaman geçirdiklerini söyleyebiliriz.

Turkishdating uk gibi platformlarda kişilerin hem tatillerinde, hem sosyal yaşamlarında hem de geleceklerinde birlikte olmak istedikleri kişiler için arayışta oldukları bilinmektedir. Her ülkeden kişinin bir arada bulunduğu platformlarda, kimi kişiler sıradan arkadaş olurken kimisi ise evlilik yoluna kadar girebilmektedirler. Fakat tekrardan hatırlatmakta fayda var ki, bir şeyin güzel ya da elinizden daha iyi olduğunun anlaşılması için bu durumun içerisine girmeniz gerekmektedir.

Genellikle sosyal yaşam ve insan kalitesinin daha üst düzeylerde olduğu bilinen ülkelere baktığımız zaman kişilerin daha çok bencil tavırlarının olduğunu ve yaşadıkları coğrafyaya da yeteri kadar önem vermediklerini görmekteyiz. Nasıl ki ülkemizde gezilmesi gereken tatil beldeleri ya da tarihi bölgelere yabancılar tarafından daha çok ilgi duyuluyorsa, aynı durum yabancı ülkelerde de geçerlidir. Birçok Avrupa ülkesinde kişilerin sabahları karşılaştığında birbirlerine selam bile vermediklerini, aynı binada oturmalarına rağmen birbirlerini tanımadıklarını dahi söyleyebiliriz. Şehir düzenlemelerinin yapılmasına rağmen kişilerin hem kendilerine hem de başkalarına ilgisi azaldığından dolayı şehirlerin çöpten geçilmediğini de buraya ekleyebiliriz. Bundan dolayı araştırma yapılacaksa bile derinlemesine yapılması, tarafsız yapılması ve her açıdan konunun değerlendirilmesi hem vereceğiniz kararlar açısından hem de geleceğiniz açısından çok daha etkili olacaktır.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SEO Hizmeti ile Google Aramalarında Üst Sıralarda Ol.