Atiker Konyaspor gözünü "Süper Kupa"ya dikti

Atiker Konyaspor gözünü "Süper Kupa"ya dikti
 Yeşil-beyazlı ekip, kurulduğu günden beri ilk kez 2016-2017 sezonunda Türkiye Kupası'nı kazandı. Bu başarısıyla yeniden Avrupa kupalarına katılacak olan Atiker Konyaspor, kulüp tarihinde ilk defa iki kez üst üste UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek.

Yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdüren Atiker Konyaspor, Türkiye Kupası'nın ardından şimdi de gözünü Süper Kupa'ya dikti. Spor Toto Süper Lig'in şampiyonu Beşiktaş ile karşılaşacak olan yeşil-beyazlı ekip, Süper Kupa için Samsun'da ter dökecek.

Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, yaptığı açıklamada, Türkiye Kupası'nı alarak, geçen sezon ortaya koydukları başarılı mücadeleyi taçlandırdıklarını söyledi.

Kulübün, son yıllarda sürekli yükselen grafiğiyle dikkatleri üzerine topladığını belirten Baydar, şöyle devam etti:

"Bütün bu başarılı gidiş, doğal olarak beklentileri de yükseltti. Bu sezon da UEFA Avrupa Ligi'ne doğrudan katılan takımımız, yine bir ilki gerçekleştirerek Anadolu'da üst üste eleme oynamadan direkt gruplara katılan kulüp unvanını elde etmiştir. Başarılarımız 95 yıllık tarihimize altın harflerle kazınmıştır."

Baydar, artık geçmişi unutup yeni zaferler için geleceğe bakılması gerektiğine işaret ederek, "Bütün planlarımızı buna göre yapmamız gerekiyor. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Erzurum ve Avusturya'da yaptığımız özel karşılaşmalar, bu sene nasıl bir Atiker Konyaspor izleyeceğimiz hususunda bizleri heyecanlandırdı." dedi.

Beşiktaş ile yapacakları Süper Kupa maçı için hazırlıklarının devam ettiğini dile getiren Baydar, "Tarihi maçta Samsun'a gelecek taraftarlarımıza tıpkı Eskişehir'de olduğu gibi büyük bir sevinç yaşatmak istiyoruz. Süper Kupa'yı kazanarak yeni sezona iki kupa sahibi bir takım olarak başlamak istiyoruz." diye konuştu.