Araplar Tatil ve Yatırım İçin Karadeniz’i Seçti

Araplar Tatil ve Yatırım İçin Karadeniz’i Seçti
 

Eldeki verilere bakıldığı zaman en çok ilgi gören yerlerin başında Karadeniz Bölgesi geliyor. Genellikle sıcak, çöl ve yeşilliğin olmadığı ülkelerde yaşayan Araplar; hem tatil hem de yatırım için Karadeniz Bölgesi’ne akın ediyorlar.

Önce Turist Olarak Geliyorlar

Türkiye’nin tanıtım faaliyetlerinin son yıllarda çok yoğun bir biçimde yapılması hem turizmi hem de yatırımları olumlu bir şekilde etkiledi. Özellikle birçok Arap ülkesinin vatandaşları, güzel doğası ve denizi ile adeta cennetten bir parça olarak nitelendirilen Karadeniz Bölgesi’ne akın etmeye başladı. Bu noktada Başbakanlığa bağlı olan Yatırım ve Destek Tanıtım Ajansı’nın Körfez ülkelerinden sorumlu olan yöneticisi Mustafa Göksu konu ile alakalı bir açıklama yaptı ve şunları söyledi; son yıllarda bölgenin tanıtımı için oldukça yoğun faaliyetler yürüttük. Bu konuda birçok proje ürettik. Bu sayede bölgeye gelen turist sayısı da arttı.

Arapların burayı seçmesinin en temel nedenleri arasında deniz ve orman geliyor. Bu gibi doğal güzelliklerin Arap ülkelerinde olmamasından dolayı insanlar Karadeniz Bölgesi’ne yoğun bir şekilde hem turizm hem de burada yatırım yapmak amacıyla geliyor.

Açıklamalarına devam eden Göksu şunları kaydetti; burası Araplar için oldukça cazip bir yer. Bölgeye gelen turist sayısı her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra insanlar buraya gelip güzellikleri gördükten sonra yatırım yapmaya karar veriyorlar. Böylelikle istihdam imkanları da sağlanmış oluyor, dedi.

Trabzon Merkez Oldu

Konuşmasına devam eden Göksu, şunları ifade etti; şu an için merkez Trabzon. Ancak bizim amacımız bunu değiştirmek. Çünkü birçok farklı şehre de yatırım yapılmasını istiyoruz. Bu noktada farklı kentler ile alakalı tanıtım projeleri hazırlıyoruz.

Tatilini burada geçirmek için gelen Arapların yatırım amacı ile en çok tercih ettiği sektörler ise fındık, bal ve çay olarak dikkat çekmekte. Bunun yanı sıra bazı Arap yatırımcılar, balıkçılık sektörü ile yakından ilgileniyor, dedi. Popüler tatil yerlerine gitmek için kullanabileceğiniz en hızlı hava yolu taşımacılığını size özel olarak http://albatroshavacilik.com/ sitesinde bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Kaynak: http://aysegulozden.com/