ANNE İLE BİRLİKTE HATİCE’Yİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN SONER AKTAŞ YAKALANDI

 ANNE İLE BİRLİKTE HATİCE’Yİ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLEN SONER AKTAŞ YAKALANDI


VİCDANSIZ ANNEDEN TİMSAH GÖZYAŞI

8 aydır kayıp çocuğu için FOX'ta yayınlanan Kaybolan Çiçekler programında gözyaşı döken anne, canlı yayın itirafından sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.


CANLI YAYINDA İTİRAF ETMİŞTİ


Afyonkarahisar’da 8 ay önce ortadan kaybolan 16 yaşındaki Hatice T. için canlı yayına katılan anne Fadime T. aylar sonra gerçekleri anlattı. Günlerdir Kaybolan Çiçekler programında kızını aradığını söyleyen vicdansız anne, kan donduran ifadeler kullandı. Kayıp Hatice konusunda şüpheli tavırlarıyla dikkat çeken Soner Aktaş ile arasında geçen diyaloğu anlatan anne Fadime, kızı Hatice’yi kıskanarak öldürme talimatı verdiğini itiraf etti.


“BENDE ÖLDÜR DEDİM”

Tüm gerçek anne-kız ve yakın komşularıyla çarpık ilişkiler sonucunda, annenin şok itiraflarıyla ortaya çıktı. Anne Fadime T., Soner’in kendisine “çocuk öldü, seni de öldüreceğim” dediğini, 7 Ekim Cuma günü ise kızını öldüreceğini söylediğini anlattı. Bunlarla sınırlı kalmayan anne Fadime T. “Soner, kızımı kaçıracağını söyledi, ben de öldür dedim, bildiklerimi anlatmadım çünkü Soner beni öldürmekle tehdit etti” dedi. Açıklamaların üzerine Şuhut

Savcılığının talimatıyla anne Fadime T. gözaltına alınmıştı. Vicdansız anne Fadime T., savcılıktaki ifadesinde gerçekleri bir bir anlattı. Kızının öldürülmesi talimatını verdiğini kabul eden anne, savcılık tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.


ŞÜPHELİ AKTAŞ HAVALİMANINDA YAKALANDI

Olağan şüpheli olarak adı sıkça geçen ancak Kaybolan Çiçekler programına katıldıktan sonra ortadan kaybolan Soner Aktaş içinde savcılık tüm Türkiye’de yakalama kararı çıkardı. Aktaş, İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yurtdışına kaçmak üzereyken yakalandı. Soner Aktaş, ifadesi alınmak üzere polis tarafından Anadolu Adliyesi’ne götürüldü.