Ankara Medikal Estetik

Ankara Medikal Estetik

Medikal estetik, non-invaziv ya da minimal invaziv teknolojileri ile genel anestezi olmadan ve dokular herhangi bir şekilde kesilmeden gerçekleştirilen estetik alanıdır. Genel olarak cilt ve cilt altına gerçekleştirilen enjeksiyonları gerektiren bu alanda yaşlanma karşıtı uygulamalar ya da cilt tedavilerine ilişkin birçok çözüm üretilmektedir.

Ankara Nazolabial Dolgu

Nazolabial çizgi; burun kanatlarının yanından ağız köşelerine kadar uzanan oluğa verilen isimdir. Ve bu oluk her ne kadar her yaşta belirgin olabilse de yaş ilerledikçe çok daha fazla belirginleşmeye başlar. Bundan dolayı da bir takım dolgu uygulamaları ile en fazla müdahale edilen alanlardan birisidir. Çünkü bu çizgiler belirginleştikçe kişide yorgun, yaşlı ve mutsuz bir ifade belirmeye başlar. Bu ifadelerle yaşamak istemeyen insanların da en çok başvurdu yöntemlerden birisi nazolabial dolgudur. Ankara nazolabial dolgu uygulamalarımız ile bu alanda oluşmaya başlayan oluk doldurulur ve kişi herhangi bir özgüven kaybı yaşamadan yeniden sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Söz konusu işlem yapılmadan önce bu alan hassas bir bölge oldu için uyuşturucu bir krem ya da iğne yardımıyla dolgu yapılacak alan lokal olarak uyuşturulur. Toplam 15 – 20 dakika kadar süren uygulama sonrasında birkaç gün kadar hafif bir şişlik ve kızarıklık görülebilir. Uygulamanın etkisi hemen kendisini gösterir. Kalıcılık süresi ise 1 yıldır.  Ankara nazolabial dolgu uygulamalarımızda kullanmış olduğumuz hiyaluronik asit içerikli dolgular herhangi bir alerjiye ve olumsuz reaksiyona yol açamaz.

Ankara Holywood Yanağı

Son dönemlerin en popüler yanak estetiği olan Hollywood yanağı yani bişektomi yanak inceltme ameliyatı, yanak içi yağlanmanın ortaya çıkardı olumsuz görünümü ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Çünkü yanak içi yağlanmalar nedeniyle oluşan görünüm nedeniyle birçok kişi bu durumun kendisini daha kilolu gösterdiğini düşünerek rahatsız olmaktadır. Dolayısıyla Ankara holywood yanağı estetiği ile yüzü daha toplu gösteren bu yağ dokularına müdahale edilmektedir. Uygulama öncesinde hasta muayene edilir ve öncelikle yapılacak olan işlem tasarlanır. Uygulamayı yapacak olan doktorun bu alanda uzman olması operasyonunun kalitesi için oldukça önemlidir. Operasyonda çene ve yanak üçgeni iyi ayarlanmalı ve işlem sonrasında ağızda uygulanan dikişler kişiyi rahatsız etmemelidir. Ameliyat genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Yapılan uygulama ile yanak bölgesinde oluşan yağ birikimleri %40 kadar azaltılabilmektedir. Uygulamada elmacık kemiğinin altında bulunan yağ fazlalıkları alınır. İşlem ortalama olarak 30 ile 45 dakika sürmektedir.  Uygulama sonrasında dışarıdan herhangi bir iz görünmemektedir.

Ankara H100 Aşısı

Ankara H100 aşısı; ,cilde nem ve elastikiyet katarak gençlik sağlayan, dinamik bir ifade kazandıran bir aşıdır.  Nemi kaybolan ve deforme olan cilt yapısını düzelterek parlak ve ışıltılı bir cilt yapısı meydana getirir. Hatta sarkıkların ve yaşla oluşan derin çizgilerin giderilmesini de sağlayan H100 aşısı, kısacası cildinize yeniden gençlik kazandıran muazzam bir formüle sahiptir.

Aşı ile cilde mineral, peptit ve aminoasit gibi formüller doğrudan enjekte edilir. Bunların yanı sıra içerinde şu özler de bulunmaktadır:

  • B1 ve B6 Vitaminleri
  • Organik Silica
  • L-Arginine
  • L-Methionine
  • Glycine
  • Tyrosine
  • Leucine
  • Alanine

Tüm bu harika özler ve mucizevi formülle yeniden kırışıksız, dinamik ve kadifemsi bir cilde kavuşabilirsiniz.