Anadolu’ya Otel Yatırımı İçin Hangi Kriterlere Bakılıyor

Anadolu’ya Otel Yatırımı İçin Hangi Kriterlere Bakılıyor
 

Anadolu’ya otel yatırımı için hangi kriterlere bakılıyor? Anadolu’ya yapılacak oteller için seçilen yerlerde çevredeki şehirler, seçilen şehrin insanlar tarafından nasıl bilindiği inceleniyor. Daha sonra ise turizme açık olup olmadığı, yerli ve yabancı turistlerin gelip gelmediği gibi veriler baz alınıyor.

Ana Arter Üstünde Bulunması

Ana arter olarak tanımlanan bir şehirde otel açmak, yılın her döneminde müşteriye ulaşmak anlamına geliyor. Minimum iki büyük şehrin arasında bulunan, liman kenti, tarihi zenginliklere sahip, gelişmiş bir şehir tercih edilir. İnsanların sadece otele değil, aynı zamanda Anadolu otelleri için oluşturulmuş çevreyi de inceledikleri biliniyor. Halkın misafirperverliği, önemli kentlerden biri olması veya birkaçının arasında bulunması halinde bir kentin otelcilik adına önemi artar.

Kültürel Zenginliğinin Gelişmiş Olması

Anadolu’nun her şehri için özellikle tarihi ve coğrafi güzellikleriyle ön plana çıkan iller, daha fazla turist çekecektir. Oteller genel olarak, aynı şehirde konutu bulunan kişiler tarafından tercih edilen mekanlar arasında değildir. Genellikle şehir dışından veya yurt dışından gelenler tarafından ilgi görürler. Bu nedenle, otel yatırımı yapmak isteyen kişiler, kültürel zenginliği gelişmiş olan bölgeleri ve turistlerin ilgi gösterdiği alanları tercih ederler.

Havaalanı Veya Liman Bulunması

Anadolu’nun herhangi bir şehri için yapılacak olan otel yatırımlarında başarı hedeflendiğinin unutulmaması gerekiyor. Özellikle havaalanı ve limanlar, bölgenin turistik olmaması ve çok gelişmiş bir tarihi yapısının bulunmaması halinde geçiş amaçlı kullanılırlar. Otelciler için uzun vadeli müşterilerin çok büyük bir önemi bulunmuyor. Kurum olarak işlemeye devam edilebilmesi için, müşteri sayısının fazla olması gerekiyor.

Sürekli olarak uçakların kalkıp indiği, gemilerin geldiği ve gittiği bir bölgede otel sahibi olmanın çok büyük artıları bulunur. Farklı şehirlerde hem ulaşıma uzak hem de bulunması dahi zor olan mekanlara kıyasla, şehirlerarası gelişmiş ulaşım türlerine açık olan bir şehrin her noktasındaki oteller önem teşkil eder. İstanbul Büyükada’yı ziyaret edecek olursanız http://hotelselvi.web.tr/ otelini tercih etmenizi öneririz.Anadolu’ya otel yatırımı için hangi kriterlere bakılıyor?

İnsanların şehirlerarası veya uluslar arası seyahatleri için kullanabilecekleri hava limanlarına veya limanlara yakın otellerin ayrıcalığı diğerlerinden daha fazla olur.

Kaynak: http://berkinhotel.web.tr/