Altın Alyans Neyi Simgeler

Altın Alyans Neyi Simgeler

Alyans da bu simgelerden bir tanesidir. Halka şeklinde olan yüzük sonsuzluğu ifade eder. Sonsuzluk sözünün verildiği izlenimini uyandıran altın alyans tarih boyunca kullanılabilmiş en önemli simgelerden bir tanesidir. Bu yüzüklere böyle büyük anlam yükleyen insanlar da geçmiş çağlarda yaşayan kimselerdi.

Alyanslar ilk olarak Antik Mısır’da sonsuzluk anlamı nedeniyle kullanılmıştır. Can damarının geçtiği düşünülen sol elin yüzük parmağında kullanılması da evliliğin ne denli önem verilen romantik bir olgu olduğu buradan da anlaşılabilir. Aşk damarı olarak da bilinen bu parmaktaki damarın doğrudan kalple bağlantısı olduğuna inanılırmış. Bu amaca yönelik ilk yüzükler kenevirden imal edilirken dönemine göre deri, fildişi ve kemik gibi malzemelerden de üretilmiştir.

Altın Alyans Modelleri ve Seçimi

Son dönemlerde de değerli sayılan madenlerin işlenmesiyle çeşitli alyans yüzükler yapılabilmektedir. En çok tercih edileni ise altın alyans modelleri olmaktadır. Bu yüzükler nişan esnasında takılır. Evlilikte gereken bağlılığın gösterilmesine ilişkin bir nişane olması dolayısıyla büyük bir öneme sahiptir.

İlişkinin önemli bir seviyede olduğunu göstermesi bakımından seçilecek alyansın modeline de oldukça dikkat edilmektedir. Tek taş modelleri, yuvarlak kesim modeller, minimal damla kesim modeller ya da zümrüt kesim minimal tek taş modeller tercih edilenlerden bazılarıdır. Özel üretiminin de yapılabildiği bu ürünler ömür boyu kullanılmak amacıyla takıldığından özenli seçmekte yarar vardır. https://www.lizaypirlanta.com/altin-alyans sayfasında bu ürünleri inceleyebilirsiniz.