42 Plaka Kodunun Ait Olduğu Şehir Neresidir?

42 Plaka Kodunun Ait Olduğu Şehir Neresidir?
 Çoğu insanın bir nevi huzur bulduğu yolculuklar çok kolay tahmin edilmese de sürprizlerle doludur. Özellikle zaman kısıtlaması olmayan yolculuklarda kaybolmak insanda hiç beklemediği ve başka hiçbir yerde bulamayacağı tatlı, karmaşık ve iç gıdıklayıcı bir huzur yaratır.

Şehirlerarası yapılan yolculuklarda araçlara ait plaka kodları gözden geçirilerek hangi şehirde bulunulduğu öğrenildikten sonra o şehrin ünlü sokaklarını ve mekanlarını gezmek insanın hem vizyonunu hem de ruhunu genişletir. Şimdiden belirtelim 42 PLAKA KONYA iline ait araçların plakasıdır. Tüm güzelliğinin yanı sıra gezilerde karşılaşılan şehirlere ait meşhur yerleri ve yemekleri öğrenmek için hangi şehirde olunduğu bilinmelidir.

Bunun için de plakalar hakkında iyi kötü bilgilere sahip olmak ya da internete girebiliyor olmak gerekir, şu site https://www.plakalar.gen.tr güzel bilgiler içeriyor. Mesela İç Anadolu Bölgesi’nde ya da Akdeniz Bölgesi’nde gezerken birden etrafta çok sayıda 42 kodlu araç görmek Konya’da olunduğunun işaretini verir. Konya’da Neler Yenilmeli, Nereler Gezilmelidir? Mevlana ya da evliya şehri olarak anılan ve 42 plaka koduna sahip olan Konya türbeleri ile meşhurdur. Konya’ya yolu düşenlerin Oymalı Yeraltı Şehri’ni, Mevlana Müzesini, İvriz Kaya Anıtı’nı, Çatalhöyük’ü ve de İnce Minareyi gezerek farklı yerler tanımakla beraber tarihi gözlemler yapması mümkündür. Gezilecek, görülecek yerlerden ziyade yemek yemeye merakı olanların ve özellikle et yemeyi sevenlerin gözdesi olan etli ekmeği memleketinde yemek gerekir. Konya’da yalnızca etli ekmek değil aynı zamanda höşmerim tatlısı, arabaşı çorbası ve batırık da denenmeden geçilmemelidir.