2017 En Trend Oltu Tesbih Modelleri Takıhan'da!

 2017 En Trend Oltu Tesbih Modelleri Takıhan'da!

Oltu Tesbihler

Oltu taşı Erzurum’un Oltu ilçesinden çıkarılmak da olan değerli bir taş çeşitidir. Oltu taşı adını ise çıkarılmakta olduğu Oltu ilçesinden almaktadır. Türkiye’nin gururu olan Oltu taşı birçok ziynet eşya yapımın da ve çeşitli süs eşyalarının yapımın da kullanılmaktadır.  Oltu taşı siyah renkli bir taş türüdür. Kolay işlenebilir özelliklerinden dolayı birçok takı ve aksesuar alanında kullanılmaktadır.

Oltu Tesbihlerin Özellikleri

Oltu tesbih modellerini diğer tesbihlerden ayıran en belirgin özelliği habbe adında ki delikleridir. Bu habbelerdeki delik uçlar torna yardımı ile döndürülerek şekil almakta ve bu sebeple düz ve sivri bir şekil sahibi olmaktadır. Oltu taşları bilindiği üzere çok siyah bir renge sahip olmayıp biraz daha kahverengimsi bir renge sahiptir. Hatta bunun testi için ise Oltu taşını bir kağıda sürterseniz Oltu taşı kağıda rengini bırakacaktır. Bu renk genel olarak siyahımsı biraz kahverengi olmakta.

Oltu Taşlarının Bilinmeyen Faydaları

Tesbih kullanıcılarının vazgeçilmezi, süs eşyalarının olmazsa olmazı olan Oltu taşı günlük hayatta karşımıza çıkmış olduğu model ve tasarımların yanı sıra insan sağlığına da birçok olumlu yanı bulunduğu bilinmektedir.

Oltu taşının en bilinen faydası insan vücudundaki negatif enerjiyi alarak stresi azalttığıdır. Aynı zaman da astım, guatr ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına da iyi geldiği gözle görülür biçimde tespit edilmiştir.

Oltu Tesbih Modelleri

Oltu taşının insan vücudundaki negatif enerjiyi alması, stresi azaltması, kan dolaşımını hızlandırması ve çeşitli solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği bilen bu taş tesbih yapımında önemi büyüktür. Genellikle gümüş işlemeli oltu tesbih  altın işlemeli oltu tesbih ve sade oltu tesbih modelleri bulunmaktadır.

Takı & Tesbihin En Güvenilir Adresi : Takıhan'da Birbirinden Özel Takı ve Aksesuarlar Sizi Bekliyor!

Gümüş alyans, gümüş kolye, gümüş yüzük, kehribar ve oltu tesbih ürünleriyle siz takı ve tesbih severlere en iyi şekilde hitap eden Takıhan, gelişmiş e-ticaret sistemiyle internet ortamında anında sipariş vermenizide sağlıyor! Birbirinden özel ve trend ürünlere erişebilmek ve daha detaylı bilgi edinebilmek için : http://www.takihan.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.