YELLOW FRİDAY (SARI CUMA)

 YELLOW FRİDAY (SARI CUMA)

Galatasaray'da Teknik direktör değişikliği ile başlayan olumlu hava Başkan değişikliği'nin ardında devam etti ve camiada birlik beraberlik duygusu en üst seviyeye ulaştı.

Eski başkan Dursun Özbek'in her fırsatta ve girdiği her ortamda değindiği mali kriz ve acil para ihtiyacı Mustafa Cengiz'in ve ekibinin de karşısındaki en büyük sorunların başında geliyor.

Mustafa Cengiz'in bu duruma ithafen "Destek lafla olmaz, eylem sözle olmaz". Gsstore'lar da müthiş stok yığılması var ucuz, pahalı kaliteli, kalitesiz demeyerek taraftarımızı Gsstore'lara bekliyoruz söylemleri sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından karşılık buldu. Taraftarlar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar ve kampanyanın adı "Yellow Friday" yani Sarı Cuma olarak belirlendi.

Organize olan taraftarlar yarın Gsstore'lara akın ederek alış veriş yapacaklar ve takıma mali destek sağlayacaklar. Başkan Cengiz kurmaylarına talimat vererek mağazalara gidilmesini ve taraftarları yalnız bırakmamalarını istedi.

Peki kulübün mali problemlerinin başında neler geliyor bir göz atalım.

Eski başkan Dursun Özbek camiaya destek için göreve geldiğinde kulüp kasasına 20 milyon Euro girdi sağlamıştı. Bu parayı geri alabilmek adına şuan belirtilen tutar kadar kasaya blokaj konuldu ve bu blokaj ödeme yapıldığında kalkacak.

Bir diğer mali sorunu ise kulübün 18 milyon TL vergi ve SSK borçlarından kaynaklanıyor. Başkan Cengiz'in çözmesi gereken en büyük sorunların başında geliyor zira bu durum transfer yasağına sebep olabilir.

Maaş ödemeleri, bu yıl ki ödenmesi gereken diğer tutarlar gibi başka kalemlerde Cengiz'in önündeki bekleyen mali sorunlar olarak sıralanıyor. Futbol ile ilgili en güncel haberleri ve maçlara açılan en yüksek oranları betboo gibi bahis siteleri üzerinde bulabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.