11 Aralık 2018 Salı
Konya Net Haber / spor/ Ümit Özat'a Kötü Haber

Ümit Özat'a Kötü Haber

Tahkim Kurulu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat'a verilen 7 maçlık cezayı onadı.

05 Şubat 2015 Perşembe 19:43
Ümit Özat'a Kötü Haber
Tahkim Kurulu, dün yaptığı toplantı sonrası şu kararları aldı.

Elazığ Spor Kulübü teknik sorumlusu Ümit Özat'ın, PFDK'nın 29.01.2015 tarih ve E.2014-2015/637,K.2014-2015/773 sayılı kararına itirazı incelendi.

İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü.

Talep üzerine duruşma açıldı.

Duruşmaya Elazığspor Kulübü teknik sorumlusu Ümit Özat ile vekili katıldı.

Müsabaka görüntüleri de izlenmek suretiyle tüm dosya üzerinde yapılan müzakere neticesinde PFDK'ca Elazığspor Kulübü'nün teknik sorumlusu Ümit Özat'a rakip takım teknik sorumlusuna yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 44/1-c ve 35/4 maddeleri uyarınca 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6 bin 500 TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile her ne kadar.

PFDK'ca Elazığspor Kulübü Teknik Sorumlusu Ümit Özat'ın müsabaka hakemine yönelik eylemi sportmenliğe aykırı hareket olarak nitelendirilmiş ise de kurulumuzun yerleşik içtihatları çerçevesinde teknik sorumlunun eyleminin FDT'nin 41/1-c maddesi kapsamında hakaret niteliğinde olduğu anlaşıldığından eylemin niteliğinin hakaret şeklinde düzeltilerek onanmasına, cezanın da eylemin niteliğine uygun tayini gerekmekle birlikte aleyhe bozma yasağı ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle.

PFDK'ca Elazığspor Kulübü Teknik Sorumlusu Ümit Özat'a verilen 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6 bin 500 TL para cezasının onanmasına oybirliği ile PFDK'ca Elazığspor Kulübü teknik sorumlusu Ümit Özat'a müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-c ve 35/4 maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6 bin 500 TL para ceza verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile.

PFDK'ca Elazığspor Kulübü teknik sorumlusu Ümit Özat'a rakip takım taraftarlarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 36/1-c ve 35/4 maddeleri uyarınca 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6 bin 500 TL para ceza verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, itirazın reddine, cezanın onanmasına, oybirliği ile Sonuç olarak.

PFDK'ca Elazığ Spor Kulübü teknik sorumlusu Ümit Özat'a cezaların birleştirilmesi suretiyle verilen toplam 7 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 26 bin TL para cezasının aleyhe bozma yasağı ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle oybirliği ile karar verilmiştir.

Haber Kaynağı: İHAYASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Konya Net Haber 'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

e-gazete

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİVSitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz.


erotik film izle