Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi Muhtemel Rakipleri 2012-2013

Yayınlanma Tarihi 2012-07-19 10:12:45Fenerbahçe 2012 Şampiyonlar Ligi.. Fb yeni sezonda şampiyonlar ligi’nde hangi takımlarla karşılaşacak? Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi gruplarında kimler var?

Avrupa da ve ülkemizde liglerin bitmesi ile Şampiyonlar ligine katılacak takımlar birbir belli olmaya başladı.Ülkemizi Galatasaray direk olarak Fenerbahçe ön eleme oynayarak temsil edecek.Galatasaray’ın 1.olduğu için direkt katılma hakkı var.
Şampiyonlar ligi rakipleri belli olunca bu başlık altında yayınlayacağız.Şimdi muhtemel rakipler ile ilgili bilgiler verelim ;
Doğrudan Şampiyonlar Ligi’ne katılanlar
UEFA klasmanında ilk 12 sıradaki ülkeler ve bu ülkelerden 2010-2011 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılacak takımlardan belirlenenler şöyle:
Ülkeler Şampiyon İkinci Üçüncü
1. İngiltere Man.City, Man.United, Arsenal
2. İspanya Real Madrid ,Barcelona ,Valencia
3. Almanya B. Dortmund, B. Münih ,Schalke 04
4. İtalya Juventus, Milan
5. Fransa (Montpellier ve PSG) sezon henüz bitmedi
6. Portekiz Porto, Benfica
7. Rusya ,Zenit
8. Ukrayna, Shakhtar Donetsk
9. Hollanda ,Ajax
10.Türkiye, Galatasaray
11.Yunanistan ,Olimpiakos
12.Danimarka Henüz lig bitmedi

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi Muhtemel Rakipleri 2012-2013

Galatasaray’ın muhtemel rakipleri
Spor Toto Süper lig şampiyonu Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde grupların belirleneceği kura çekimine 3. ya da 4. torbadan katılacak.
Kurada ilk torbada yer alacak 8 takımdan 7′si belli. Barcelona, Manchester United, Bayern Münih, Real Madrid, Arsenal, Porto ve Milan takımlarının yer alacağı 1. torbadaki 8. takım, 19 Mayıs’taki Şampiyonlar Ligi finalini kazanması halinde Chelsea olacak. Chelsea’nin Bayern Münih ile oynayacağı finali kaybetmesi halinde bu torbada Valencia yer alacak.
Galatasaray’a 2. torbadan çıkması muhtemel takımlar arasında ise Benfica, Shakhtar Donetsk, Zenit, Schalke 04 ve Manchester City bulunuyor.
Fenerbahçe
Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön elemelerine 3. turdan katılarak 2 ön eleme oynayacak. Bu elemelerde seri başı olma ihtimali bulunan Fenerbahçe’nin 3. turdaki muhtemel rakipleri arasında, Braga, Dinamo Kiev, Spartak Moskova, Feyenoord, Motherwell, Brugges ile Yunanistan ve Danimarka Ligi’nin ikincileri bulunuyor.
Fenerbahçe’yi bu turu geçmesi halinde, 4. turda daha zorlu takımlar bekliyor. 4. turda da seribaşı olma ihtimali bulunan Fenerbahçe, seribaşı olursa Udinese, Lille, Malaga ve Borussia Mönchengladbach, seribaşı olmazsa, Tottenham ve tur atlamaları halinde Braga ve Dinamo Kiev gibi takımlarla eşleşecek.

 

Fenerbahçe şampiyonlar ligi’nde bu sene başarılı olabilir mi ? Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri arasında kimlerin olmasını isterdiniz ?


Haber Ara