Selçuklu'da kurban satış ve kesim yerleri

Yayınlanma Tarihi 2012-10-06 11:14:23Konya Net Haber - Konya Haberleri : Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde kurban satış ve kesim yerleri belirlendi.

Selçuklu İlçesi’nde kurban satış ve kesim  yerleri belli oldu. Selçuklu Kaymakamlığı’nda toplanan 2012 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban satış ve kesim yerlerini tespit etti. Selçuklu Belediyesi, belirlenen noktalarda gerekli düzenleme ve hazırlıkları tamamladı. Kurban satış noktaları vatandaşların alış verişini sorunsuz yapması için hazır hale getirildi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yaptığı yazılı açıklamada, kurban satış yerlerinin tespiti, hayvanların sağlığı, kesim yerleri, kesim yerlerinin temizliği ve kurban atıklarının sağlıklı bir şekilde toplanması, şehir ve şehirde yaşayanların sağlığı için önemine dikkati çekti.

Kurban satış yerlerini tespit ederken trafiği aksatmayacak, kurban satışlarının rahat bir şekilde yapılması için 128 bin metrekarelik alanı düzenlediklerine belirten Altay, şunları kaydetti:

''Bu bölge, 8-10 bin hayvan satışının yapılmasına uygun bir bölgedir. Hemşehrilerimizin ihtiyacına cevap verebilecek bir satış yeri oluşturduk. Emniyet, zabıta ve sağlık ekiplerimiz kurban satış yerlerinde gerekli önlemleri alarak kurban bayramına kadar satış yerlerinde hizmet vereceklerdir.''
 
Bu arada, belediye tarafından kurbanlık kesimlerinin 150 TL’den yapılacağı belirtildi.
 
Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonunca kararlaştırılan kurban satış ve kesim yerleri şöyle:
 
Kurban Satış Yerleri

- Buhara Mahallesi Selçuklu Belediyesi Spor Salonu ve Kongre Merkezi arkası (Hobi Bahçeleri bitişiği) duvarla çevrili alan.

- Bosna Hersek Mahallesi, Migros AVM karşısı Pazar alanı yanı

- Yazır Mahallesi Toki konutları, Toki Semt Pazar alanı
 
 
Kurban Kesim Yerleri

- Dumlupınar Mahallesi Dumlupınar Semt Pazarı

- Şeyh Şamil Mahellesi Şeyh Şamil Pazarı

- Bosna Hersek Mahallesi Bosna Hersek Pazarı

- Mehmet Akif Mahallesi Özalkent Semt Pazarı

- Işıklar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Pazarı

- Nişantaşı Mahallesi Seyit Çavuş Semt Pazarı

- Yenişehir Mahallesi Yeşil Meram Sitesi Arkası

- Medrese Mahallesi Mürşit Pınar Sokak, Mürşit Cami önü

- Akşemsettin Mahallesi Akşemsettin Semt Pazarı

- Yazır Semt Pazarı

- Sakarya Semt Pazarı

-Aydınlıkevler Semt Pazarı

- Buhara Mahallesi Selçuklu Belediyesi Spor Salonu ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alanın giriş kapısı arası...

Haber Ara