KONYADA MEKKENİN FETHİ KUTLAMASI

Yayınlanma Tarihi 2013-01-01 23:10:03Konya Net Haber - Konya Haberleri : Konya'da, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından "Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi" programı düzenlendi.

Konya Net Haber - Konya Haberleri : Konya'da, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından "Mekke'nin Fethi ve Gençlik Gecesi" programı düzenlendi.

Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen fetih programı, naat dinletisi ve sportif gösterilerle başladı. Türkiye birincisi hafız Harun Kalaycı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda daha sonra AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş bir konuşma yaptı. Geceye katılanları tebrik eden Güneş, “Siz bugün Mekke’ye dönmeyi tercih ettiniz. Çünkü Peygamberimiz (SAV) 'Kim bir kavme benzemek isterse onlardan olmuş olur' Bu millete batı diye diye hep batıya benzettik. Memleketin ahlakı çöktü. Bu gece Türkiye’nin 81 ilinde ve yüzlerce ilçede Mekke’nin fethi kutlanıyor. Bu büyük bir başarıdır. Sokaklarda Allahü Ekber diye diye inşallah yine geleceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Mekke'nin fethi ile ilgili bir sinevizyon gösterimi gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın konserinin ardından meşaleler yakan gençlerin attığı "Biz Fatihlerin Nesliyiz" sloganlarına salonda bulunan vatandaşlar da alkışlarla eşlik etti. Program, Grup Genç konseriyle devam etti.Haber Ara