Konya Medline Hastanesi - Bsk Konya Hastanesi iken “MEDLINE” Oldu

Yayınlanma Tarihi 2011-11-17 19:22:54Konya Medline Hastanesi - 2008’den itibaren BSK (Birleşik Sağlık Kurumları) markası ile hizmet veren ESAS Holding iştiraki hastaneler, artık Medline markası çatısında toplanıyor. Değişiklik kapsamında; BSK Konya Hastanesi, bundan böyle Özel Medline Konya Hastanesi adı altında faaliyetlerine devam edecek.

Medline Sağlık Grubu Genel Müdürü Gürkan Ergenekon, “Medline Sağlık Grubu olarak önümüzdeki 3 yılda sağlık sektörüne 100 milyon dolar yatırım yapıp 2 bin yeni istihdam yaratacağız. Özel Medline Konya Hastanesi de bu büyümemizde önemli bir rol oynayacak” dedi.
Bsk Konya Hastanesi “MEDLINE” Oldu
Sağlık sektöründeki faaliyetlerini Medline Sağlık Grubu çatısı altında toplayan Esas Holding, bu kapsamda BSK Konya Hastanesi’nin adını ‘Medline’ olarak değiştirdi. Medline Sağlık Grubu Genel Müdürü Gürkan Ergenekon, önümüzdeki dönemde hastanecilik alanına 100 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı. Ergenekon, “Esas Holding, 2001 yılından beri sağlık sektöründe faaliyet gösteriyor. Birleşik Sağlık Kurumları (BSK) markası ile Adana, Antalya, Konya, Eskişehir, Aydın, Kütahya’da bulunan özel hastanecilik yatırımlarımızı belli bir noktaya getirdik. Şimdi ise 16 senelik köklü bir marka olan Medline, hastanecilik dahil tüm sağlık yatırımlarımıza isim veriyor ve Medline Sağlık Grubu olarak sağlıkta kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Hastanecilikteki hedefimiz halen toplam 550 olan hastane yatak kapasitemizi önümüzdeki 3 yıl içinde yapacağımız yeni satın almalarla bin yatağa çıkarmak. Hedefimiz 3 yılda 100 milyon dolar yatırım yapıp 2 bin yeni istihdam yaratmak. Yeni yapılanmamızda Medline Konya Hastanesi çok önemli bir rol oynayacakast” diye konuştu.


“COĞRAFİ YAYGINLIĞIMIZ VE FAALİYET ALANLARIMIZ GENİŞLEYECEK”


Medline Sağlık Grubu’nun diğer hastanelerle de işbirliğine giderek coğrafi yaygınlığını artırarak yoluna devam edeceğini belirten Gürkan Ergenekon, grubun yine sağlık sektöründe farklı faaliyet alanlarında yer alan şirketleri koşulların uygun olması durumunda bünyesine katabileceğini söyledi. Esas Holding’in tüm alanlarda taşıdığı iddiayı bundan böyle Medline Sağlık Grubu’nda hayata geçireceğini sözlerine ekleyen Gürkan Ergenekon, 2010 yılında İstanbul’da özel şirketlerin verdiği 40 bin acil sağlık hizmetinin yüzde 35’ini tek başına Medline Acil Sağlık’ın sağladığını bildirerek, 20 milyon kronik hastanın bulunduğu ülkemizde evde sağlık ve acil sağlık hizmetlerinde de Türkiye’nin her yerinde erişilebilir olmak için çalıştıklarını ifade etti.

MEDLİNE MARKASI KONYA’YA GELDİ


Özel Medline Konya Hastanesi Genel Direktörü Dr. Mete Duruk ise şöyle konuştu: “2009 yılında Esas Holding bünyesinde faaliyete başlayan hastanemiz, bugüne kadar, ‘bölge halkına en kaliteli sağlık hizmetini sunmak’ ilkesiyle hareket etti, etmeye devam ediyor. Özel Medline Konya Hastanesi, alanında uzman isimlerden oluşan hekim kadrosu, uyguladığı son teknoloji tedavi yöntemleri ve hasta memnuniyeti üzerine kurulu hizmet anlayışı ile bölgede fark yaratan hastanelerin başında geliyor. Özel Medline Konya Hastanesi yoluna daha da güçlenerek devam edecek.”

DÜNYADAKİ SON TEDAVİ YÖNTEMLERİ MEDLINE’DA


Tüm Medline Hastanelerinde olduğu gibi Özel Medline Konya Hastanesi’nde de dünyadaki son tedavi yöntemleri ve teknolojilerinin eş zamanlı olarak uygulandığını ifade eden Dr. Duruk, “Özel Medline Hastanesi’nde, kurulduğu 2009 yılından bu yana 300 binden fazla hasta tedavi edildi, başta kalp ve damar cerrahisi olmak üzere 15 binin üzerinde başarılı cerrahi müdahale geçekleştirildi. MR, BT, EEG, EMG ve girişimsel müdahelelerde son teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak aynı gün içerisinde hastalarımıza tetkiklerin sonuçlarını veriyoruz. Hastanemizde, 4 tanesi suit olmak üzere toplam 90 yatak bulunuyor. Bunun yanı sıra, 5 ameliyathane, 17 yoğun bakım ünitesi, biyokimya ve klinik labaratuvarları, radyoloji ve acil servis üniteleriyle 20 branşta tam teşekküllü sağlık hizmeti veriliyor” dedi.

İKİ YENİ BRANŞTA HİZMET VERECEK


Yakın zamanda, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Kadın Sağlığı ve Doğum ile Çocuk sağlığı branşlarında da hizmet vereceklerini ifade eden Dr. Duruk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni açılacak bölümlerimizle de fark yaratacak hizmetler sunacağız. Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın hizmet kalite standartları çerçevesinde yayınladığı kriterlere uygun olarak, kendimizi sürekli yeniliyoruz. Bu paralelde SGK’nın belirlediği hastane sınıflandırma listesinde, A sınıfı olarak değerlendirildik. Hastalara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla gizli hasta uygulamasını da hayata geçirdik. Hasta memnuniyetinin takibini sadece anket ve gözlemlerle kısıtlamadık. Avrupa Araştırmacılar Birliği Esomar üyesi bağımsız bir pazar araştırma firması ile işbirliği içinde hastalarımıza verilen hizmeti objektif olarak değerlendiriyoruz. Şu an 36’sı hekim kadrosu olmak üzere toplam 250 kişilik uzman bir ekiple çalışıyoruz. Yakın zamanda bölge üniversitelerde görev yapan, alanında uzman hocalarımız da kadromuza katılacak. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Açılacak yeni bölümlerimizle istihdam sayımız da artacak.”

HASTANENİN BAŞARISI KONYA SINIRLARINI AŞTI

Özel Medline Konya Hastanesi’nin sadece Konya’ya değil, Beyşehir, Akşehir, Ereğli Cihanbeyli, Kulu, Ilgın ve Karaman başta olmak üzere bölgenin pek çok ilçe ve ildeki hastalara da hizmet verdiğini ifade eden Dr. Duruk, özellikle ortopedi ve kardiyoloji alanında hastanede yapılan ameliyatların başarısının bölge sınırlarını aştığını belirtti.

Dr. Duruk, “ Hastanemizde yapılan başarılı operasyonlar sayesinde adımız Türkiye’nin değişik bölgelerinde duyulmuş. Öyle ki, Urfa, Mersin gibi uzak illerden hastanemize gelen hasta sayısı oldukça fazla. Özel Medline Konya Hastanesi, geçen seneden bu zamana hasta sayısını yüzde 10, operasyon sayısını ise yüzde 65 oranında arttırdı. Bu da aslında hizmet verdiği alanlarda uzman kadrosu ile başarıyı yakalayan hastanemize olan güvenin artarak devam ettiğinin bir göstergesi” diye konuştu.

Haber Ara