Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi/İmam Hatip Ortaokulu Açılışı

Yayınlanma Tarihi 2012-12-19 10:12:00%100 Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde karatay belediyesi tarafından yaptırılan....

Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi/İmam Hatip Ortaokulunun açılışı Başbakan Yardımcımız Bekir BOZDAĞ ve protokol üyelerinin  katılımı ile 18 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşmiştir.

Türkiye’de bir ilke imza atarak yapımı bir belediye tarafından üstlenilen ilk okul olan Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu yapılan tören ile 2012-2013 eğitim öğretim yılına başladı. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımı ile gerçekleşen 24 derslikli Karatay İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulu açılış töreninde söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay’da 30 kişilik sınıflarda tekli eğitim yapılması hedefine açılan okul ile bir adım daha yaklaşıldığını dile getirdi. Yapılan çalışmalar ile eğitim kalitesinin artarak akademik olarak daha başarılı öğrencilerin Karatay’da yetişip toplum hayatında yer alacağına inandığını belirten Başkan Hançerli Karatay’da İl Genel Meclisi ile birlikte 10, Karatay Belediyesi olarak 5 okul olmak üzere Karatay Belediyesi’nin toplam 15 okulda imzasının bulunduğunu dile getiren Başkan Hançerli; alışılagelmiş belediyecilikteki eğitim yatırımlarını tanımlayan okul çevrelerinin düzenlenmesi safhasını çok öteye taşıdıklarını söyledi.
BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ
Başkan Hançerli’nin ardından söz alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Karatay Belediyesi’nin örnek belediyecilik anlayışı ile çalışarak büyük projelere imza attığını dile getirdi. Başkan Akyürek Karatay Belediyesi’ni eğitime olan katkılarından dolayı tebrik ettiğini belirtti. AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu yaptığı konuşmada Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin Ankara Kulislerinde Karatay’a eğitim yatırımlarının gelmesi için çok çaba sarf ettiğine dikkat çekerek, Başkan Hançerli’nin çabalarının Karatay’a yatırım olarak döndüğünü görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu’nun ardından söz alan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ülkemizde uygulanmaya başlanan 4+4+4 şeklinde tarif edilen yeni eğitim sistemine geçiş aşamasında Karatay’ın okulları ve derslikleri ile hazırlıklarının tamam olduğunu vurguladı.
BÜTÜN YAVRULARIMIZIN ÖNÜ AÇILDI
Vali Doğan’ın ardından söz alan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise eğitime yapılan yatırımların önemine dikkat çekti. Başbakan Yardımcısı Bozdağ Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulu’nun yeni sisteme uyum sürecinin en güzel örneklerinden biri olduğunu dile getirdi. İlk kez bir belediye tarafından yapılması nedeni ile Karatay İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulu’nun anlam bakımından da çok özel bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ yi çalışmalarından dolayı tebrik etti.  İmam Hatip Liseleri ve diğer meslek liselerinin yeni sistem ile fırsat eşitliğine kavuştuğunu belirten Başbakan Yardımcısı Bozdağ , "Bu sistem bütün yavruların önünü açan bir eğitim oldu. Meslek eğitiminde Türkiye büyük bir kıtlığa gidiyordu. Artık meslek eğitiminin önü sonuna kadar açıldı. Dileyen diledi eğitimi alabilecek. Yapılan yasal düzenlemelerle katsayı engelini kaldırdık. Yavrularımız eşit bir muameleye tabii tutuluyor, kim ne kadar çalıştıysa o kadar puan alacak. Tarihi bir adımdır bu, büyük bir değişimdir" dedi. Konuşmaların ardından Protokol’ün Karatay İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulu’nun kurdelesini kesmesi ile açılış gerçekleşti. Açılışın ardından Protokol sınıfları gezerek okul ile ilgili bilgi aldı.

Haber Ara