Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün Konya’da, Otokoç Konya Plaza’yı ziyaret etti

Yayınlanma Tarihi 2012-07-12 17:54:07Bayi ziyareti için Konya’ya gelen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; Konya Otokoç çalışanlarına başarılı performanslarından ötürü teşekkür etti ve Ford’un 2012’de Konya’daki başarılarını artırarak sürdürmeyi hedeflediğini söyledi.

10 yıldır aralıksız pazar lideri olan Ford Otosan’ın Genel Müdürü Haydar Yenigün, Konya’da Otokoç Konya Plaza’yı ziyaret etti ve 17 yıldır yaptığı yatırımlarıyla Konyalılara Ford marka araçları ulaştıran Otokoç Konya çalışanlarına katkıları için teşekkür etti.

Genel Müdür Yenigün, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ford Otosan, gücünü bayileriyle ticari ilişkinin ötesinde güven ve samimiyete dayanarak oluşturduğu uzun dönemli ve kuvvetli bağlardan alıyor. Bugün, 100’ü aşkın satış noktasında ve 150’ye yakın servis noktasında Ford markasıyla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Siz değerli bayilerimizin işbirliğiyle, toplam pazarda 10 yıldır üst üste pazar lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yılın ilk altı aylık rakamlarına baktığımızda, sayenizde yine gücümüzü koruduğumuzu görüyoruz. Ford olarak 2012 yılında Konya’daki başarılarımızı artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Haydar Yenigün: Ford Otosan daralan pazara rağmen Haziran ayında da liderliğini sürdürdü

Yenigün konuşmasında, Ford’un Haziran ayını da toplam pazar lideri olarak geride bıraktığını belirterek,” 2012 yılının ilk 6 ayında Türkiye toplam otomotiv pazarında ulaşılan satış rakamı 357 bin adet oldu. Toplam pazarda bir önceki yıla göre yüzde 19 oranında gerileme var” dedi. Sözlerine, ”Ford Otosan olarak biz, aynı dönemde 49 bin 505 adetlik satışımızla otomotiv toplam pazarında yüzde 13,9’luk payla liderliğimizi sürdürdük” diyerek devam eden Yenigün, 2012 yılsonunda 823 bin adetlik pazar öngördüklerini ve Ford Otosan’ın 120 bin adetlik araç satışıyla yılı 11’inci kez lider olarak tamamlamasını hedeflediklerini söyledi.

Volkan Arıkan: Yılsonunda hedeflerimize ulaşarak 2012’yi başarıyla tamamlamak istiyoruz.

Ziyarette, Şube Müdürü Volkan Arıkan da bir konuşma yaptı. 1995 yılından bu yana, 17 yıldır Ford Otosan’la yürüttükleri uyumlu ilişkiden ve güçlü bir markayı temsil etmekten gurur duyduklarını belirten Arıkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “385 metrekaresi showroom olmak üzere toplam 3410 metrekarelik bir kapalı alanda Konyalılar’a en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Çalışma felsefemiz, düzenimiz, sistematiğimiz ve satış sonrası hizmetlerimizle Konya ilinde örnek gösterilebilecek çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 2012 yılında başarılarımızı artırarak sürdürmek istiyoruz.”
Haber Ara