(VİDEO) Kuranı Kerim 16.Cüz Oku Dinle Takip Et Online İzle

Yayınlanma Tarihi 2012-08-10 11:03:41Kuranı Kerim 16.Cüz Oku Dinle Takip Et Online İzle (Mukabele)

Kuranı Kerim 16.Cüz Oku Dinle Takip Et Online İzle (Mukabele)

Hatim indirmek ya da müslüman olmak...

 

Kur’an-ı Kerim’in baştan sona okunmasıdır hatim. Resulullah (s.a.v) ömründe bir kez hatmetti Kur’an-ı Kerim’i. Çünkü ölünceye kadar Kur’an inmeye devam etti ve ölümüne çok az bir zaman kala Kur’an tamamlandı.

Asırlardır insanlar Rablerinden inen bu kitabı hep okuyup durdular hatmettiler, ezberlediler hıfzettiler. Kur’an-ı dil olarak anlayıp okuyan Araplar da, dil olarak anlamayan diğerleri de. Anlamak ve yaşamak için okuyanlara diyecek sözümüz olabilir mi? Böylesi okuyuşları gerçekleştirenler Resulullah (s.a.v)’in diliyle insanlığın en hayırlıları olarak anılıyor.
Aynı dili konuşmayan, o dili anlamayan yığınlarca insanın Kur’an-ı Arapça okumalarındaki hikmet ne olabilir? Kitabın gücü onu oluşturan kelimelerin ilahi olmasından mı kaynaklanıyor? Bu kelimeler Rabbimizin sözleri olduğu için mi önem arzediyor? Eğer öyleyse ki şüphesiz öyle, Rabbimiz bu kitabı kulları okusunlar, ve ondaki ilahi gücü ortaya çıkarsınlar, ilahi kelimelerin okunmasıyla oluşan bir atmosfer oluştursunlar diye mi indirdi? Ve bu oluşan atmosfer onları manen kuşatsın ve onları yücelere çıkarsın. Yeryüzünü ifsad eden zulmü ortadan kaldırsınlar diye mi indirildi. Ya da okunan her ayetin oluşturduğu sevaplar ile kul öteye yatırım yapsın diye mi? Ve anlamını bilmediği bu ayetleri okurken, ne anlama geldiğini hiç hesaba katmadan, habire sevap üstüne sevap kazansın diye mi? Hatta okumasını bilmiyorsa, okumasını bilenleri bulup okutsun diye mi? Çok nazlanırlarsa ücretlerini de vererek hatim indirsinler diye mi indirildi? Cennet bu kadar ucuz mu? Evet bana kızacaklar böyle bir yazı yazdığım için. Bilmeyenlere sözüm yok ama bu işin böyle olmadığını size hatim okuyup paracıklarınızı alan arkadaşlar çok iyi biliyor aslında.

Evet biliyorlar...

Bu kitap öyle müthiş bir güce sahip ki. Böyle okunup durdukça o gücü yitip gidiyor. Biliyorlar Firavunlara baş kaldıran Musa’nın denizi ikiye yaran elindeki asa kadar güçlü. Her gün gözyaşları içinde mazlumlara yaptıkları zulümlerden dolayı  Rabbimize el açıp telin ettiğimiz zalimleri yerle yeksan edecek kadar güçlü. İbrahim’i yakacak olan ateşi gül bahçesine çeviren güç O’nda. Ebrehenin ordularını yenik buğday sapına dönüştüren güç O’nda. Nuh kavmini helak eden, Lut kavmini helak eden, Semud’u helak eden güç O’nda.

Artık dirilme vaktidir. Ölülerimizi diriltmeyen bu ayetler, bizim ölü kalplerimizi diriltecek güçte. Gelin ölü kitabı yapmaktan vazgeçelim bu ilahi kelamı. Tıpkı Resulullah gibi ayet ayet anlayarak, iman ederek, pratik bir hayat oluşturalım. Bu ilahi kelama uyduğumuz da bilelim ki öyle yüce bir güce boyun eğiyoruz ki, O’ndan başka hiçbir güç, güç değildir. O yüceler yücesinin ahlakıyla donatılmış yüreklerin önünde duracak hiçbir zalim de yoktur. Şu kokuşmuş beşeri düzenlerin yeryüzünü istila ettiği günümüzde, bize pırıl pırıl bir hayat vadeden Rabbimizin, tutunun da yücelin diye gönderdiği bu kitabı, bonus kazanma aracı yapmayalım...


Değerli Konya Net Haber Dostları,

Kur'an-ı Kerim okumanın ve dinlemenin faziletini bilen siz değerli üye ve misafirlerimize böylesine mukaddes bir görevde tercihinizin konya.net.tr olması nedeniyle sonsuz Teşekkürlerimizi, Şükranlarımızı sunuyor, Hatimlerinizin ve Dualarınızın Yüce Mevlam Katında boş çevrilmeyen dualar olarak kabul buyurulmasını canı gönülden diliyorum.

Saygılarımla,Haber Ara