KYK Burs Sonuçları Sorgulama Sayfası - 2012 KYK Burs Sonuçları Sorgulama

Yayınlanma Tarihi 2012-12-16 11:08:05KYK sitesinden açıklanan burs sonuçlarını öğrenciler dört gözle bekliyor.Sonuçlar açıklandı ama KYK sitesi hala açılmadı. Sayfamızda güncel olarak takip edilmektedir. Yüzlerce yorum atan okurlarımıza müjdeli haberi vermek için sabırsızlanıyoruz. Bizi takip edin sayfayı yenileyin...

KYK sitesinden açıklanan burs sonuçlarını öğrenciler dört gözle bekliyor.Sonuçlar açıklandı ama KYK sitesi hala açılmadı. Sayfamızda güncel olarak takip edilmektedir. Yüzlerce yorum atan okurlarımıza müjdeli haberi vermek için sabırsızlanıyoruz. Bizi takip edin sayfayı yenileyin...

Son Dakika Sonuçlar Açıklandı Site Açıldı

2012 KYK Burs Öğrenim Kredisi Sonuçları

2012 2013 KYK Sonuçları bugün açıklanıyor. 2012-2013 öğretim döneminde burs ve öğrenim kredisi almak üzere müracaatta bulunan 661 bin 742 öğrencinin değerlendirme sonuçları 26 Kasım 2012 Pazartesi günü yani bugün açıklanıyor. KYK Burs sonuçları ile KYK Öğrenim ve Katkı Kredisi sonuçları 26 Kasım Pazartesi günü açıklandı.

2012 KYK Burs Öğrenim Kredisi Sonuçları

Öğrenciler Taahhüt Senetlerini, 28 Kasım - 30 Aralık 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 Aralık 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar Kredi Yurtlar Kurumu bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecek. Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise "Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:25 Çankaya/Ankara" adresindeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne posta ile veya elden teslim edilebilecek. Senetlerini belirtilen tarihte Kredi Yurtlar Kurumuna teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi ödemeleri 7 Ocak 2013 tarihinde T.C Ziraat Bankasından yapılacak.

Bundan önce ki konumuz olan "Üniversiteyi Yeni Kazananlara KYK Yurt,Burs,Kredi Başvurusu 2012-2013Ã"ƒ""¢"""€"""³ başlıklı makalemiz sizden yoğun ilgi görmüştü. Buna istinaden sizleri bilgilendirmek ve kafanızdaki soru işaretlerini azaltmak için "KYK Yurt Kayıt İşlemleri Hakkında" adı altında bir makale daha sunmak istedik. Yazımızın devamında KYK yurtları başvuru sonuçları açıklandıktan sonra nasıl kayıt olunur ne yapmak gerekir hepsi anlatılıyor.

Bu yazımızda sizlerin başvuru hakkındaki sorularınıza yanıt olduk Sorularınıza yanıt olmak çok güzel.Bildiğiniz üzre Üniversiteyi Yeni Kazananlar için Başvuru tarihleri sona erdi. 28 ağustosta sona eren başvuru süreci şimdi yerini sonuç açıklama heyecanına bıraktı. 2 Eylül Pazar günü açıklanacak "2012-2013 KYK YURT SONUÇLARI" ile asıl, yedek veya kazanamadığınız kesinleşecek.

2012-2013 KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI

KYK Yurtlarına Nasıl Kayıt Olunur?

Aslında oldukça basittir. Fakat sistemin işleyişi ve çalışanların sayısı/durumu işi uzatabilir.

Bazı adımlar vardır. Büyük şehirlerde şu şekilde işler:

Öncelikle yurda girersiniz. Belgeleriniz hazır olarak kayıt yerine gidersiniz.Size bir form v.s.. verilir burada resminizi o forma yapıştırır ve bilgileri doldurursunuz. Orada bir memur işlem yapar belgenize bakar onaylar v.sÃ"ƒ""¢"""€"""¦ Daha sonra depozitoyu yatırmaya gidersiniz. Depozito genelde Yurt müdürlüğüne yatar. Oradan aldığınız dekontu dosyanıza koyar tekrar kayıt yerine gidersiniz. Kayıt yerinde dosyanız alınır işlenir. Size oda numarası v.sÃ"ƒ""¢"""€"""¦ verilir. (Bu işlemden sonra parmak iziniz için başka bir yere de yönlendirilebilirsiniz.) Bir görevli size yastık, çarşaf gibi malzemeler verir. Odanızı bulur dolabınızı yerleştirir yatağınızı serersiniz ve artık yurdunuzda vakit geçirebilirsiniz.

Şimdi gelelim bir yurt başvurusu nasıl çileye dönüşebilir sorusunaÃ"ƒ""¢"""€"""¦

Bazı yurtlarda klavye, bilgisayar, internet gibi hizmet ve cihazları kullanmaktan aciz memurlar bulunabilir. Bu da 10 dk'lık bir işi 1 saate kadar çıkarabilir. 1 kayıt işi toplamda 10-15 dk sürer. Memurlar yavaş olduklarını kabul etmez ve sıradakilere "Sistem Yavaş Açıyor" diyerek durumu idare eder. Allah şimdiden sabır versin öğrenci arkadaşlara.

Not: Denizli Kyk Yurtlarında bir memur vardı. Adam bilgisayar kullanmayı yeni öğrenen çocuklar gibiydi ve her işlem ortalama 40 dk sürüyordu. Umarım böyle bişey ile karşılaşmazsınız.

Yurt büyük ise katılan kişiler de aynı oranda fazladır. Bu da sıranın size gelmesi süresini olumsuz olarak etkiler.

Bazı veliler çocuklarını yalnız bırakmaz. Her yere birlikte gider bu da işlemleri uzatır, kalabalık olur bunalırsınız. Bazen kavga bile çıkabilir. Sakin olmanız gerekir ve güvenlik ile görüşmeniz daha doğrudur.

KAYITTA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN PÜF NOKTALAR:

Kesinlikle kavga çıkarmayın ve olay yaratmayın, ne olursa olsun sakin davranın.

Aşırı iyi niyetli olup sıranızı başkalarına vermeyin.

Zamandan tasarruf etmek için velinizi başka bir kuyrukta bekletin, siz bir işi hallettikten sonra diğer işlem için beklemezsiniz.

Velinizle birlikte bulunmayın. Lazım olmadıkça çağırmayın, işinizi kendiniz halledin.

KAYITTAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN PÜF NOKTALAR:

Yurt odalarında lamba, dolap kapağı gibi eşyalar bazen bozuk olabilir, tamamen yerleşmeden bunu bildirin ve yeniletin.

HER İHTİMALE KARŞI BİR ORTA VE BİR KÜÇÜK BOY ASMA KİLİT ALIN.

Paranızı yatmadan evvel dolaba veya güvendiğiniz bir yere koyun.

Ayakkabılarınızı ortaya çıkarmayın odanızda bulunan öğrenciler size fena halde dalabilir.

Oda arkadaşlarınızın eşyalarına göz dikmeyin. Özellikle Laptop gibi cihazlarını istemeyin. Biraz gururlu olun be kardeşim. Neyse parası gidin verin kafede halledin işinizi.

İzinsiz yurtları terk etmeyin. Ceza alırsınız.


Haber Ara