Nihayet KPSS 2012 Önlisans ve Ortaöğretim Soruları Ve Cevapları Yayınlandı Sitemizden Öğrenebilirsiniz..

Yayınlanma Tarihi 2012-09-28 17:47:52ÖSYM KPSS Önlisans ve Orta öğretim sınav cevapları Merakla beklenen Soru ve Cevaplar yayınlandı, Soru ve Cevaplar Yayınlanır Yayınlanmaz Burada sizlerle paylaşacağız, KPSS 2012 Önlisans Soru Ve Cevapları Sitemizden Ulaşabilirsiniz. ÖSYM Başkanlığı,(KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) sınavından çıkan bazı adayların, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının tespit edilmesi üzerine, yasal işlem başlatılacağını duyurdu...

ÖSYM Başkanlığı, sınavdan çıkan bazı adayların, sınav süresi devam ederken ve bittikten sonra, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının görüldüğünü belirterek, ''Sınav sorularını sınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir. Bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamında işlem başlatılacaktır'' ifadesini kullandı.

ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bugün ve yarın iki oturumda tamamlanacak 2012-Kamu Personel Seçme Sınavı 'nın (KPSS -Ortaöğretim/Önlisans) ön lisans düzeyindeki birinci oturumunun, bugün 09.30-11.30 saatleri arasında yapıldığı hatırlatıldı.

SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Sınavdan çıkan bazı adayların, sınav süresi devam ederken ve bittikten sonra, bazı soruları internet ortamında paylaştıklarının görüldüğü ifade edilen açıklamada, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda soruların, telif hakkıyla yasal koruma altında olduğu vurgulandı.

ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hangi amaçla olursa olsun, soruların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, elektronik ya da başka bir yolla dağıtılmasının yasak olduğuna işaret edilen açıklamada, sınav sorularını hangi şekilde olursa olsun yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

Soru kitapçığını sınav salonundan çıkarmanın kesinlikle yasak olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Soru kitapçığının sayfalarını yırtarak, soruları bir kağıda yazarak veya başka yollarla yayınlayanların bu eylemleri, sınavın güvenliği açısından da risk oluşturmaktadır. Bu ve benzeri şekilde sınav sorularını sınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir. Bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamında işlem başlatılacaktır. Ayrıca pek çok sınav salonunda sınavın yürütülmesi kamerayla görüntülenmiştir. Sınav kurallarına aykırı durumlar tespit edilip, ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.''

ÖSYM tarafından yapılan 2012 KPSS Önlisans'ta adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 soru için 120 dakika süre verildi. Devlet memuru olmak isteyen ön lisans mezunu adaylar sınav salonlarında, yakınları ise sınav merkezlerinin önünde ter döktü. Sınavda geniş tedbir alınırken, güvenlik görevlileri memur adaylarının anahtarlarını ve bozuk paralarını dahi sınav salonlarına almadı.

Adaylar KPSS sorularının zorluğundan yakındı. Özellikle Türkçe bölümünde paragrafların çok uzun tutulduğunu, bunun da hem kafalarını karıştırdığını, hem de zaman kaybına sebep olduğunu savunan adaylar, tarih sorularının da zor olduğunu belirtti.

samanyoluHaber Ara