E Okul VBS Yönetim ve Öğretmen Girişi Paneli MEB 2012

Yayınlanma Tarihi 2012-12-05 09:21:15Konya Net Haber :Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'in uygulamaya koyduğu E-Okul veli bilgilendirme sistemi (VBS) ve öğretmenlerin not girişlerini daha kolay yapabilmeleri için açılan e-okul öğretmen paneli eğtitimde bir çok kolaylık getirdi.

Konya Net Haber : E-okul girişi,e okul vbs girişi,e okul öğretmen girişi,e okul vbs yönetici...E Okul veli bilgilendirme sistemi günümüzde ilkokul,ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin not, devamsızlık ve davranış puanı çizelgelerini takip etmek için oluşturulmuş ; Milli Eğitim bakanlığı tarafından yönetilen bir otomasyon sistemidir. e-okul veli bilgilendirme sistemi ile artık anneler ve babalar e-okul sisteminden çocuklarının ders notlarını,devamsızlıklarını,haftalık ders programlarını öğrenebilirler. E-okul Veli Bilgilendirme Sistemine girmek için siz de aşağıdaki e-okul linkini tıklayınız…Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular;Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders program...
Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar...Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar...Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihlerÖğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır...Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir...e-okul Yazılı Sonuçları öğrenmek için öğrenciler internete girip karne bilgilerine ulaşmaya çalışıyor. Bu aralar zaten e okul sistemi sorunsuz çalışıyor ama zaman zaman yine kitlenmeler olabiliyor. Tabi aynı zamanda e-okul veli bilgilendirme sisteminin asıl amacı olan velilerde gerek gördükleri zaman sisteme giriş yaparak çocukların notlarını kontrol edebiliyorlar.


Haber Ara