Muhteşem yüzyıl da son bölüm - Muhteşem yüzyıl da 73. bölüm muhteşem fragmanı izle knhbr42

Yayınlanma Tarihi 2012-11-14 13:11:14Dizi Haberleri : Muhteşem yüzyıl son bölüm izle - 14 kasım 2012 Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı bekleniyor. Çarşamba günlerinin heyecanla beklenen dizisinde bu hafta yine heyecan dorukta idi...

Muhteşem yüzyıl son bölüm izle - 14 kasım Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı bekleniyor. Çarşamba günlerinin heyecanla beklenen dizisinde bu hafta yine heyecan dorukta idi. Muhteşem yüzyıl son bölüm 'de neler yaşandı;
Muhteşem yüzyıl 73.yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bölüm 'de heyecan dorukta. 14 kasım muhteşem yüzyıl 73.Bölüm 'de İbrahim paşa kızının mezarını öğreniyor. Hemen mezarı kazdırıyor ve mezarın boş olduğunu görünce kızının yaşadığını öğreniyor. Rüstem ağa, ibrahim paşa 'ya karşı her türlü planı hürrem ile yapıyor. Zaten ileride hürrem'in damadı olacak. Hürrem, sultan süleyman'ı devamlı şişirmeye çalışıyor. Şehzade mustafa'nın tahta çıkması için ibrahim paşa'nın çalışmalar yaptığını söylüyor. Hürrem ile İbrahim paşa yeni bölüm 'de anlaşma yapıyor. Hürrem, eğer firüze 'yi saraydan kaçırırsan bende sana kızını vereğim diyerek anlaşma yapıyorlar. Muhteşem yüzyıl yeni bölüm heyecanla beklenek gibi gözüküyor....


.

FİRÜZE HATUN ÖLMEDİ

Geçen haftaki bölümde Hürrem sultan gücünü firüzeye karşı göstermek için sarayda planını yapıp firüzeyi astırdı. Herkes öleceğini düşünürken Hürrem, firüzenin boynundaki ipi keserek hayatını bağışladı. firüze ile Hürrem karşılık birbirlerine karşı zehir içme iddaasına girdiler. Hangisi karşısındaki aşkı öldürürse o zehiri için intihar edecekti. Firüze hatn kafasını kullanarak perşembe gecesinde hürrem'in gelmesini engelledi ve kendisi o gece has odaya girdi. Normal şartlarda Sultan süleyman perşembe gecesi haseki sultanı ile geçirirdi. Firüze hatun zafere ulaştığını düşünüyordu. Hürrem ise hazırlanmış bir şekilde odaya geldi fakat kapıdan geri çevrilince dünyası başına yıkıldı. Tam zehiri içecektiki Afife hatun hürremi engelledi ve geceyi firüze ile geçirmediğini söyleyince hürrem canlandı tekrar.

ŞEHZADE HAREMİNİ CANLANDIRDI
Muhteşem yüzyıl bu haftaki bölüm'de ise en merak edilen konu arasında Şehzade mustafa'nın helenayı hareme getirmesi oldu. Helena hareme geldiğinde şehzade'nin gerçek aşkı olduğunu bilmiyordu. Karşısında kendisini görünce neler yapacağını şaşırdı. Fakat saray yaşantısına bir türlü alışamayan Helena, kayın valdesi mahidevran ve Fatma hatun ile devamlı karşı karşıya gelmeye başladı.
İBRAHİM PAŞA'NIN DEĞERİ AZALIYOR
Sadrazam ibrahim paşa bu haftaki bölümde sultan süleyman ile yanyana gelmedi diyebiliriz. İbrahim paşa'da bu soğukluğun farkında, ama ne yapacağını bilmiyor.
HÜRREM AMACINA ULAŞTI
Hürrem sultan ile hatice sultan arasındaki savaş hızla büyümekte ve devam etmekte. İkiside birbirine karşı nasıl ve neler yapabileceklerini düşünmekten başka bir şey yapmıyorlar. Hürrem'in sağ kolu olan Sümbül ağa, ebe kadının hareketlerinden şüphelenince onu takip etme gereği duydu. Daha sonra gördüklerini hürrem sultana anlattıktan sonra , hürrem soluğu nigar kalfa ile ibrahim paşa'nın kızının olduğu eve gitmek oldu.
Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı şimdiden sabırsızlıkla bekleniyor. Çünkü Hürrem nigar kalfanın kızını bulduktan sonra eline büyük bir koz geçirmiş oldu. Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı ekranlarda çıkar çıkmaz eş zamanlı eklenecektir.
Muhteşem yüzyıl son bölüm izlemek isteyenler için star tv resmi internet sitesinden muhteşem yüzyıl son bölüm ve önceki bölümleri izleyebilirsiniz.
http://www.startv.com.tr/dizi/muhtesemyuzyil
Muhteşem Yüzyıl 71. Bölüm özeti
 Star Tv ekranlarının en çok sevilen en çok beğenilen ama bir o kadar da tartışmalara konu olan dizilerinden Muhteşem Yüzyıl 71. Yeni bölümü ile dün akşam ekranlardaydı. Muhteşem Yüzyıl 71. Bölüm ile hem çok tartışılacak hem de öyle bir yerde bölüm sonu gerçekleşti ki Hürrem Sultan’ın Firuze için hazırladığı son nasıl gerçekleşecek? Osmanlı tarihinin en muhteşem en gösterişli dönemlerinden başlayarak çöküş dönemine kadar anlatacak olan Muhteşem Yüzyıl yaklaşık 2 yıldır hayatımızda. 71. Bölüm yeni bölümü yine oldukça entrikalı ve çekişmeli geçiyor. Hürrem Sultan’ın Hünkara duyduğu aşk yüzünden Firuze’ye iyice kinlenmiş ve artık Firuze’den kurtulamak istemesine sebep olmuştur. İbrahim Paşa ve Hatice Sultan sonunda barışmışlardır. Son bulan kinin ardından İbrahim Paşa Hatice sultana kızım nasıl öldü diye sorunca Hatice Sultan yine kötü olur ancak İbrahim Paşa’nın kızının yaşadığını yine de saklar. Diğer yandan Rüstem Ağa ve Nigar bir taraf olmak için ilk adımı atarlar. Rüstem Ağa kendinden başka kimseye güvenmiyordur ancak Nigarıda geri çeviremez.
Diğer yandan Mustafa Helena’ya olan aşkı için ghereken her şeyi yapar ve Helena’yı nişanlısından ayırır ve sarayına getirtir.
Artık Hürrem Sultan için intikam zamanı gelmiştir. Bir gün av köşküne gitmek için hazırlık yaparlar ancak Sultan Süleyman Hürrem yerine yanında Firuze’yi götürmek ister. Bunu öğrenen Mihrimah ise babasına resti çeker ve validem yoksa bende yokum der. Bunun üzerine Sultan Süleyman kararını değiştirir yalnız Mehmet ile gider av köşküne. Bu durumdan faydalanan Hürrem Sultan planını yapar ve Sümbül ağa ile beraber gerçekleştirir.
Afife Hatun’u Hatice Sultan çağırdı diyerek Hatice Sultanın sarayına gönderirler. Yardımcısını bayıltırlar ve Nigar’ı da Hürrem Sultan’a yine köstek olmasın diye özellikle yanlarına alırlar. Ve musuki eğitimlerinin ardından odada yalnız kalan Firuze Hatun’u yakalar Hürrem Sultan. Hazırlıklı gelmişlerdir. Nigar, Sümbül, 2 ağa ve Hürrem Sultan ile odada kalan Firuze için son yaklaşmaktadır. Ağalar ipi gerer ve Firuze artık ölümün kıyısındadır. Hürrem Sultan’ın emri ile Firuze asılır ancak sonuç 72. Bölümde belli olacaktır. Acaba Firuze ölecek mi?

Kaynak Haberaj.com


Haber Ara